מערכת ההפעלה iOS 12 זמינה כעת להורדה

מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple) מסכי נוטיפיקציות ב-iOS 12 (תמונה: Apple)

הערב (ב’, 17.9), החלה אפל בהפצת עדכון מערכת ההפעלה iOS 12 עבור מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאצ’ התומכים, כאשר השנה מספקת החברה תמיכה לכלל המכשירים עבורם הייתה זמינה גם iOS 11 בעדכון שהופץ בשנה שעברה. העדכון החדש, אותו חשפה אפל לראשונה במסגרת כנס המפתחים WWDC 2018 בחודש יוני, מגיע סביב השעה 20:00 לפי שעון ישראל, כפי שקורה מידי שנה. מערכת ההפעלה iOS 12 תהיה זמינה באופן מובנה על מכשירי iPhone Xs ו-iPhone Xs Max ובחודש הבא גם על גבי ה-iPhone Xr, עת יושק.

בנוסף לדגמי האייפון החדשים, עליהם הכריזה אפל בשבוע שעבר, תגיע iOS 12 לדגמים הבאים של מכשירי האייפון, האייפוד טאצ’ והאייפד:

אייפוןאייפדאייפוד טאצ'
iPhone XiPad Pro 12.9 inch 2nd GenerationiPod Touch 6th Generation
iPhone 8 PlusiPad Pro 12.9 inch 1st Generation
iPhone 8iPad Pro 10.5 inch
iPhone 7 PlusiPad Pro 9.7 inch
iPhone 7iPad 6th Generation
iPhone 6s PlusiPad 5th Generation
iPhone 6siPad Air 2
iPhone 6 PlusiPad Air
iPhone 6iPad Mini 4
iPhone SEiPad Mini 3
iPhone 5siPad Mini 2

עם מערכת ההפעלה iOS 12 שמה אפל דגש גדול על ביצועים, כך שמכשירים וותיקים יותר יוכלו ליהנות משיפור משמעותי בביצועים המתבטא בפתיחה מהירה יותר של אפליקציות, שליפה מהירה יותר של המצלמה ומהקלדת הוירטואלית ועוד. לצד עדכוני הביצועים מוסיפה אפל עדכונים גם בצד האבטחה והפרודקטיביות, כך שתוכלו לקבל שליטה ברמה גבוהה יותר על הדרך בה אתם משתמשים במכשיר ובאפליקציות המותקנות עליו.

לסקירת תכונות רחבה על iOS 12 – קראו כאן.

iOS 12 (תמונה: Apple)
iOS 12 (תמונה: Apple)

מערכת ההפעלה iOS 12 תופץ בהדרגה לכל המשתמשים בעולם החל מהשעה 20:00, כאשר ייתכנו עומסים על שרתי ההורדות של החברה, מה שעשוי להשפיע על קצב הורדת העדכון.

מי שלא מעוניין להמתין עד שתחל אפל בשליחת הודעות העדכון מהאוויר (OTA) למכשירים התומכים יכול לגשת לאפליקציית ההגדרות (Settings) במכשיר ולמצוא את אפשרות העדכון הידני תחת תפריט ”כללי“ (General) > ”עדכוני תוכנה“ (Software Updates). בנוסף, ניתן לחבר את המכשיר מבוסס מערכת ההפעלה iOS למחשב האישי ולהתקין את העדכון דרך תוכנת אייטיונס (iTunes).

חשוב לזכור! לפני שתבצעו עדכון למערכת ההפעלה, מומלץ לבצע גיבוי מלא למכשיר ולקבצים החשובים דרך iCloud או באמצעות אפשרות הגיבוי המלא באפליקציית אייטיונס במחשב. באפליקציית וואטסאפ, למשל, תוכלו לבצע גיבוי להודעות שלכם דרך שירותי הענן של אפל, כך שאלו לא יאבדו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*קישורים בחלק מהפוסטים באתר קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים