גוגל נכנסת לתחום הזרמת המשחקים, מדגימה את Assassin’s Creed Odyssey

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

גוגל חשפה פרויקט חדש עליו עובדת החברה, המתמקד בהזרמה של משחקים (Streaming), בשם Project Stream. החברה פנתה ל-Ubisoft כדי לבדוק את היתכנות ההזרמה במשחק הבא שלה, Assassin’s Creed Odyssey. בבלוג שלה, גוגל מזמינה שחקנים להשתתף בבדיקת בטא של השירות: המשתתפים צריכים להיות בארצות הברית, בני 17 ומעלה, ובעלי חיבור אינטרנט של 25 מגה-ביט לפחות.

הפרויקט יתחיל את סבב הבדיקות באופן רשמי ב-5 באוקטובר. נראה כי ניתן יהיה לשחק ישירות מתוך דפדפן כרום של גוגל, באמצעות מחשב נייח או נייד. לטענת גוגל, הפרויקט דוחף לקצה את טכנולוגיית ההזרמה כיום. החברה פרסמה סרטון המציג את המשחק רץ ב-Streaming, בקצב רענון של 60 תמונות בשניה, ברזולוציית 1080p.

הזרמת משחקים מאפשרת גם לשחקנים שאין להם חומרה מתקדמת ליהנות ממשחקים חדשים, עם גרפיקה מתקדמת. באמצעות שיטה זו, המשחק בעצם רץ על מחשב מרוחק וחזק (“בענן”) והשחקן בבית צופה במתרחש באמצעות שידור וידאו, במקום להריץ את המשחק על המחשב האישי או הקונסולה בביתו. אחד היתרונות של שיטה זו הוא שניתן גם לגוון את מכשירי הקצה – כלומר השחקן יכול להפעיל את המשחקים המתקדמים גם על טלפונים, טאבלטים, קונסולות ניידות וכן הלאה.

נושא ההזרמה מהווה אתגר טכני משמעותי, היות והמחשב המרוחק צריך לקבל את הקלט של המשתמש, להפעיל את המשחק ולשלוח את התמונה והצליל בחזרה, וכל זאת בזמן קצר מספיק. אם פעולות אלו לא יתבצעו מאוד מהר, השחקן ירגיש שיהוי ברור בין מתן הפקודה, לבין התוצאה במשחק. למשל, השחקן יכול לכוון ולירות על מטרה כלשהי, אך הוא יראה את הפעולה מתרחשת רק לאחר כמה רגעים – במשחקים רבים, הכוונה היא שלא ניתן לשחק כך. מגבלה זו הובילה כמה חברות, כמו Activision, להימנע מהזרמת משחקים עד כה.

למרות האתגר הטכני המורכב, תחום ה-Steaming צובר תאוצה בתעשיית המשחקים לאחרונה, עם פרויקטים של מספר חברות גדולות המנסות לפתור את הבעיה באופן זה או אחר, מלבד גוגל. למשל, חברת Nvidia מציעה את שירות GeForce Now להזרמת משחקים. סוני מציעה מוצר דומה עם PlayStation Now, לשחקני הפלייסטיישן והמחשב. מוקדם יותר השנה EA קנתה את GameFly הישראלית, במטרה לשלב את טכנולוגיית ההזרמה שלה בשירותיה. בארצות הברית ניתן כבר לרכוש מנוי לשימוש במחשב גיימינג מרוחק, כמו Shadow.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים