-פרסומת-

דליפת מידע בפייסבוק חשפה תמונות של כ-6.8 מיליון משתמשים

| יום ראשון, 16 בדצמבר 2018, 09:30 | רשתות חברתיות
פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

בזמן שאנו מתקרבים לסוף שנת 2018 נחשפת דליפת מידע נוספת מפייסבוק (Facebook) שמצטרפת לפרשת Cambridge Analytica ופרשת שמירת ההודעות. באג בקוד ה-API של החברה שהתגלה בספטמבר אפשר למפתחים גישה לתמונות פרטיות של עד כ-6.8 מיליון משתמשים כאשר אין מידע ספציפי לכמה תמונות אכן נחשפו.

החשיפה האפשרית של התמונות התרחשה בין ה-12.9 וה-25.9 השנה, כאשר לפי פייסבוק כ-1500 אפליקציות שפותחו על ידי 876 מפתחים שונים קיבלו גישה לא מורשית לתמונות של כ-6.8 מיליון משתמשים בעקבות באג ב-API התמונות של פייסבוק. לפי החברה, הדליפה התאפשרה רק במידה והמשתמש אישר גישה לתמונות שלו לאפליקציות שהשתמשו ב-API של החברה.

במידה וחשבון המשתמש בפייסבוק של המשתמש נפגע הוא אמור לקבל התראה באפליקציה או לחילופן הוא יכול לגשת למרכז העזרה של פייסבוק ולראות האם התמונות שלו הגיעו לידי אפליקציות אחרות.

בדיקה במרכז העזרה בפייסבוק (מקור פייסבוק)

בדיקה במרכז העזרה בפייסבוק (מקור פייסבוק)

הבעיה העיקרית עם הפרשה החדשה היא שהחשיפה של באג ה-API מגיעה רק כ-3 חודשים לאחר התקרית עצמה, כאשר מפייסבוק מוסרים כי החברה “מצטערת על התקרית” וכי היא הורתה למפתחים שקיבלו גישה לתמונות המשתמשים למחוק את התמונות הללו במידה ואכן קיבלו אותן לידהם.

צריך לזכור כי לא רק פייסבוק סובלת מבאגים שחושפים את פרטי המשתמשים שלהם כאשר רק החודש החליטה גוגל להאיץ את סגירת רשת +Google לאור באג חדש שהתגלה ב-API של הרשת.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות