שלט סמסונג

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמסונג מציגה ציפיות נמוכות להכנסות ורווח ברבעון הרביעי של 2018

סמסונג אלקטרוניקס מנצלת את ההמולה סביב ההכרזות הרבות המגיעות מתערוכת האלקטרוניקה הצרכנית CES 2019 הנפתחת היום (ג', 8.1) בלאס וגאס, ומפרסמת תחזית ראשונית לתוצאותיה הכספיות עבור הרבעון הרביעי של השנה. בדומה לפרסום של אפל שהגיע בשבוע שעבר, כך גם סמסונג מציגה תחזיות נמוכות בהרבה בצד ההכנסות והרווח.

בשונה מהמכתב של טים קוק, מנכ"ל אפל, סמסונג לא מציינת את הסיבות להצגת התוצאות הנמוכות מהצפוי, אבל הבלימה בצמיחה היא משמעותית, כשההכנסות להן מצפה החברה ברבעון שחתם את שנת 2018 עומדות בין 58-60 טריליון וון (בין 51.6-53.4 מיליארד דולר), מה שמהווה לירידה של כ-12% בהכנסות משנה לשנה לאחר צמיחה מרשימה ברבעונים הקודמים. בצד הרווח התפעולי מראות התחזיות החדשות של סמסונג על 10.7-10.9 טריליון וון (בין 9.5-9.7 מיליארד דולר), נתון המציג ירידה חדה של עד 37% בהשוואה לנתוני הרווח של סמסונג ברבעון המקביל ב-2017.

הרבעון הרביעי של השנה נהוג להיות גם החזק ביותר של החברה, אולם בסמסונג מציגים ציפיות לנתוני מכירות ורווח הנמוכים מאלו שרשמה החברה באופן רשמי ברבעון השלישי של 2018, בו רשמה סעיף הכנסות של 65.46 טריליון וון (כ-58.2 מיליארד דולר) ורווח תפעולי של 17.57 טריליון וון (כ-15.6 מיליארד דולר). את הירידה בנתוניה הכספיים מייחסת סמסונג לירידה בביקוש לשבבי זיכרון אותם היא מספקת למרכזי נתונים, כך על פי דיווח CNBC, אשר מציג גם את דברי החברה המתייחסים ל"שוק התחרותי במיוחד" בתחום הסמארטפונים שנפגע כתוצאה ממכירות נמוכות והוצאות שיווק גבוהות.

על פי נתוני חברת המחקר IDC, ראתה סמסונג ירידה במשלוחי הסמארטפונים מזה מספר רבעונים, כאשר ברבעון השלישי הציגה ירידה של כ-13% משנה לשנה, ברבעון השני ירידה של כ-10% במשלוחים משנה לשנה וברבעון הראשון של 2018 הציגה החברה ירידה של כ-2% משנה לשנה.

סמסונג תפרסם את תוצאותיה הכספיות המלאות לרבעון הרביעי של 2018 מאוחר יותר החודש, ב-25 בינואר, אז כנראה נוכל ללמוד יותר על הסיבות לירידה החדה בהכנסות וברווח.

מקורות
Samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות