לוגו AMD

הדלפה: מעבד AMD Gonzalo לדור הבא של הקונסולות ומידע חדש על כרטיסי ה-Navi

המדליף המוכר TUM_APISAK הציג מעבד AMD מסוג APU העונה לשם AMD Gonzalo ומכיל כרטיס מסך מובנה מסוג Navi, אותו אנו עשויים למצוא בדור הבא של קונסולות המשחקים. הדלפה נוספת מקוד מערכת ההפעלה MacOS Mojave של אפל מציגה 4 דגמים לכרטיסי ה-Navi העתידיים של AMD.

Gonzalo

יחד עם שם המעבד החדש אנו מקבלים גם את קוד הדגם המלא שלו 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9 ממנו אפשר ללמוד מספר דברים. על פי סכמת השמות של AMD, מדובר על מעבד בעל 8 ליבות מהדור השני עם תדר בסיס של 1.6GHz ובוסט של 3.2GHz, אך ברור אם מדובר על ליבת +ZEN או ZEN2.

החלק המעניין בשם היא האות השניה, G, המציינת כי מדובר על מעבד לתחום הגיימינג, והקוד 10_13E9, אשר לפי ההדלפה מייצג ליבה גרפית מובנית מסוג Navi 10 Lite שכנראה תגיע עם תדר בסיס של 1Ghz. המסקנה נכון לרגע זה היא כי מעבד Gonzalo יפעיל את הדור הבא של הקונסולות, ה-PlayStation 5 של סוני וה-Xbox Scarlett של מיקרוסופט.

תרשים שם AMD Gonzalo (מקור TUM_APISAK)

תרשים שם AMD Gonzalo (מקור TUM_APISAK)

בעוד בתחום המחשבים קיימת מלחמה ארוכת שנים בין AMD ואינטל, בה המאזן משתנה לאחרונה הודות למעבדי ה-Ryzen של AMD, בתחום הקונסולות ל-AMD ישנה שליטה מוחלטת, כשה-PlayStation ו-Xbox משתמשות בשבבי Jaguar של החברה.

Navi

אתר tonymacx86 איתר מידע חדש אודות כרטיסי מסך מסדרת Navi העתידית של AMD , המיוצרים בתהליך 7nm, בקוד מערכת ההפעלה MacOS Mojave בתוך קובץ בשם AMDRadeon6000HWServiceskext המכיל את הזיהוי: Navi 16, Navi 12, Navi 10 ו-Navi 9. המספר צפוי לציין את מספר יחידות העיבוד CU (ר”ת compute units) בכל כרטיס.

בהתבסס על ניסיון העבר בו אפל הוסיפה את קודי ה-Vega למערכת ה-MacOS Sierra, ניתן לצפות כי כרטיסי ה-Navi יוכרזו בטווח של החצי שנה הקרובה אם לא מוקדם יותר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות