לוגו Windows 10

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

מיקרוסופט עובדת על Windows 10 Lite – מתחרה ל-Chrome OS של גוגל

בעוד מערכת ההפעלה ווינדוס 10 של מיקרוסופט היא ברירת המחדל של משתמשים ביתיים רבים, תחום מערכות ההפעלה קיבל תחרות בשנים האחרונות מצידה של גוגל עם מערכת ה-Chrome OS שניתן למצוא במחשבי כרומבוק. עכשיו, מיקרוסופט עובדת על מתחרה חדש ל-Chrome OS בדמות Windows 10 Lite, גרסה רזה של ווינדוס 10.

החיסרון הגדול ביותר של מערכת ההפעלה ווינדוס 10, שקיבלה לאחרונה את עדכון אוקטובר 2018, הוא המשקל ה"כבד" שלה מבחינת המשאבים שהיא צורך והתוספות המרובות שמיקרוסופט הוסיפה למערכת במרוצת השנים, זאת לעומת מערכת ה-Chrome OS של גוגל, המהווה פתרון רזה ומהיר שמסוגל לרוץ על מחשבים בעלי מפרט בסיסי במיוחד בהצלחה גדולה לאור הגידול בשוק הכרומבוקים.

בעוד שמיקרוסופט ניסתה בעבר מספר גרסאות "רזות" למערכות ההפעלה שלה, בניהן אפשר למצוא את Windows 10 S, רוב הניסיונות הללו לא צלחו במיוחד. Windows 10 Lite, שצפויה להצטרף למגוון הרחב של גרסאות הווינדוס 10, עשויה לתת פתרון אחר לעומת גרסאות "רזות" קודמות אותן ניסתה מיקרוסופט לקדם על מנת לתת מענה ל-Chrome OS של גוגל.

קוד LITE ברשימת גרסאות ווינדוס (מקור teroalhonen)

קוד LITE ברשימת גרסאות ווינדוס (מקור teroalhonen)

למרות שאין מידע רב על המערכת החדשה, אחד הסימנים המוכרים ביותר של ווינדוס 10 צפויים להיעלם מגרסת הלייט, זהו "ממשק האריחים" (live tiles) שהוצג עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8 ושמר על נוכחות בכלל הגרסאות של ווינדוס 10, אשר צפוי לפנות את מקומו על מנת לספק ממשק נקי קל ומהיר הרבה יותר למשתמשים.

קונספט Windows 10 Lite (מקור mspoweruser)

קונספט Windows 10 Lite (מקור mspoweruser)

נכון לרגע זה, המידע על גרסת ה-Lite לא רב, כך שנותר לחכות ולראות כיצד מיקרוסופט תממש את הגרסה ה"רזה" החדשה שלה למערכת ההפעלה ועל מה יאלצו משתמשי ווינדוס לוותר על מנת שיוכלו ליהנות ממערכת הפעלה מהירה שתוכל לרוץ על מחשבים ישנים וחלשים יותר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות