מכשירי הגלקסי S10 עוברים דרך ה-FCC ומציגים טעינה אלחוטית הפוכה ותמיכה ב-WiFi 6

Samsung Galaxy S10 Plus (הדלפה) Samsung Galaxy S10 Plus (הדלפה)

כשבועיים בלבד מפרידים בינינו ובין אירוע Unpacked 2019 של סמסונג, בו ייחשפו מכשירי סדרת הדגל Galaxy S10 של החברה, כשכעת עוברים המכשירים תחת מבחני האישור של רשות התקשורת הפדרלית (FCC) בארה”ב וחושפים פרטים אודות מנגנון הטעינה האלחוטי והתמיכה ברשת אלחוטית מתקדמת מסוג WiFi 6 בסדרה החדשה.

המסמכים מציגים תמיכה של ה-Galaxy S10 במנגנון שיוכל להעביר זרם חשמלי באמצעות השראה אלקטרומגנטית או באמצעות תהודה מגנטית. בשני המקרים מדובר ברמז לכך שסמסונג תשלב מנגנון טעינה אלחוטי שיאפשר למשתמשים במכשיר החדש לבצע טעינה אלחוטית של מוצר אחר התומך בטעינה אלחוטית על גבו של הגלקסי S10.

הטעינה האלחוטית ההפוכה כבר הופיעה במכשיר ה-Mate 20 Pro של Huawei בשנה שעברה, כך שלא מדובר בפונקציה חדשה, אם כי במכשיר של וואווי מדובר בפעולה איטית למדי. בשלב זה לא ברור אילו מהמכשירים של סמסונג יתמכו בפונקציה, וייתכן כי יהיה זה רק דגם ה-Galaxy S10 Plus בעל הסוללה הגדולה יותר.

הנתון החדש הנוסף שהופיע במסמכי ה-FCC נוגע לתמיכת הגלקסי S10 ברשת אלחוטית מתקדמת (WiFi 6) תחת תקן 802.11ax. התקן החדש תומך בתעבורה במהירויות גבוהות במיוחד העולות על 10Gbp/s, אך דורש נתב (ראוטר) התומך בטכנולוגיה החדשה.

ראוי לציין כי המכשיר שעבר לבחינה ב-FCC ככל הנראה היה מדגם שיימכר בשוק האמריקאי, זה ישלב את מערכת השבבים Snapdragon 855 של קוואלקום, בעוד בישראל צפויים להימכר דגמי הגלקסי S10 עם מערכת השבבים Exynos 9820 של סמסונג. הרכיבים הפנימיים בשתי הפלטפורמות שונים, כך שאין הבטחה כי הדגמים בישראל יתמכו ברשת האלחוטית המהירה.

מכשירי הגלקסי S10 ייחשפו באופן רשמי באירוע שתערוך סמסונג ב-20 בפברואר בסן פרנסיסקו. המכשירים יגיעו בשלושה דגמים: דגם הכניסה Galaxy S10E (או Galaxy S10 Lite), מכשיר הדגל Galaxy S10 והדגם בעל המסך הגדול ביותר – Galaxy S10 Plus. עוד לפני שייחשפו, זוכים שלושה המכשירים להיחשף לא מעט, ובסרטון חדש מציג היוטיובר מרקז בראונלי (MKBHD) את עיצובם של המכשירים דרך מודלים שנבנו על ידי יצרניות כיסויים, צפו:

השוואת מפרטים