אנליסט חושף את מפת הדרכים להשקות הצפויות של אפל בשנת 2019

לוגו אפל, כניסה לחנות בברצלונה (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

שנת 2019 עדיין בחיתוליה אך נראה כי תהיה זו שנה מלאת מוצרים חדשים מבית אפל, כאשר על פי הערכותיו של האנליסט מינג צ’י קאו, שהציג עד כה רקורד מרשים בפרטים שחשף אודות מוצרי החברה, אנו צפויים לראות מספר לא מבוטל של מוצרים בהמשך השנה, בהם שלושה אייפונים חדשים, דגמי אייפד חדשים כולל אייפד מיני, מקבוק פרו עם מסך 16 אינץ’, מחשב מק פרו חדש, מסך ברזולוציית 6K ועוד.

iPhone 11

הדור החדש של מכשירי האייפון שיוצג במהלך המחצית השנייה של השנה ישמור לדבריו של קאו על פורמט דומה לזה שראינו בשנה שעברה, כאשר המכשיר הגדול בסדרה, אשר ככל הנראה ייקרא בשם iPhone 11 Max או iPhone XI Max, ישלב מסך OLED בגודל 6.5 אינץ’. דגם הפרימיום השני של החברה בשנה זו ישמור על גודל המסך גם כן וישלב פאנל OLED בגודל 5.8 אינץ’, בעוד הדגם השלישי, זה שיחליף את ה-iPhone XR, ימשיך להשתמש בפאנל LCD בגודל 6.1 אינץ’.

קאו שולל גם את האפשרות כי אפל תשלב מחבר USB-C בסדרת האייפון החדשה לשנה זו, כפי שעשתה עם דגמי ה-iPad Pro האחרונים, וטוען כי החברה תמשיך לשלב בשלושת המכשירים את מחבר ה-Lightning הוותיק וגם את המגרעת שאנו מכירים מאז הצגתה בדגם ה-iPhone X ב-2017.

עדכונים שיגיעו למכשירי האייפון החדשים לדבריו של האנליסט כוללים שילוב של מערך צילום משולש, אפשרות לטעינה הפוכה על גבי גב הזכוכית שלהם ושיפורים בחיי הסוללה ובמנגנון זיהוי הפנים הביומטרי Face ID. בנוסף, מציין קאו את האפשרות כי אפל תוסיף אפשרויות קישוריות חדשות למכשירים שיעזרו בשימוש באפליקציות לניווט בתוך בניינים.

iPad ו-iPad Mini

לא מעט שמועות הנוגעות לדגם חדש של האייפד מיני כבר מאחורינו וכעת מוסיף להן קאו פן נוסף, כשהוא מציין כי הדגם החדש יגיע עם מעבד משודרג. דיווחים קודמים בנושא האייפד מיני החדש העלו את האפשרות כי אפל תציג את המכשיר כבר בחודש מרץ הקרוב, אך פרטים מדויקים יותר אודות מפרטו לא נחשפו עד כה. אנחנו יכולים לשער שאפל תכלול את מעבד ה-Apple A12 או ה-Apple A11, יחד עם 3 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-32 או 64 גיגה-בייט של נפח אחסון.

פרט לאייפד מיני החדש, אפל צפויה להציג גם גרסה חדשה לטאבלט האייפד הסטנדרטי, כאשר על פי דבריו של קאו יגדל מסכו של זה לגודל של 10.2 אינץ’, במקום 9.7 אינץ’, דבר המעיד על צמצום השוליים במכשיר כפי שראינו בדגמי ה-iPad Pro האחרונים.

מפת הדרכים של אפל ל-2019

מחשבי מק

סדרת המקבוק פרו תתחדש עם דגמים עבור המבקשים מסך גדול וקטן גם יחד, כאשר דגם ה-Macbook Pro בעל מסך ה-13 אינץ’ יקבל לדברי קאו גרסה נוספת עם זיכרון 32GB מובנה, בעוד דגם ה-Macbook Pro 15 יזכה למסך גדול יותר, בטווח שבין 16-16.5 אינץ’, דבר המעיד על צמצום השוליים סביב המסך גם במקרה זה.

מחשב ה-Mac Pro המקצועי יקבל שדרוג גם כן על פי דבריו של האנליסט, אם כי זה לא חושף מידע נוסף בנושא, פרט לכך שלצידו של המחשב יגיע גם מסך חדש בגודל 31.6 אינץ’ בעל רזולוציה של 6k3k אשר ישתמש בפאנל Micro LED.

מוצרים נוספים

פרט למוצרים חדשים ומעודכנים בקטגוריות העיקריות שלה, אפל צפויה להציג עדכונים גם למוצריה האחרים. שעוני ה-Apple Watch צפויים להגיע בעיצוב כיסוי קרמי חדש והתמיכה בפונקציית האק”ג (ECG) תורחב לשווקים נוספים בעולם.

נגן iPod Touch חדש בעל מסך מגע יושק השנה גם כן על פי קאו, כאשר זה יקבל עדכון בצד מערכת השבבים. פרט לזאת, צפויה אפל להשיק אוזניות Airpods מדור חדש ואת משטח הטעינה המשולב AirPower. על שני המוצרים שמענו לאחרונה בהדלפה גם כן.

השוואת מפרטים