תקני אחסון חדשים יאפשרו ליצור כרטיסי microSD בנפח 128TB ומהירות גבוהה במיוחד

| יום רביעי, 27 בפברואר 2019, 16:06 | סלולר

ה-SD Association (להלן SDA), ארגון הגג של תקן כרטיסי הזיכרון SD, הכריז על תקן ה-microSD Express כחלק מתקן ה-SD 7.1 הממזער את כרטיסי ה-SD Express ומאפשר להגיע למהירות של עד 985MB/s בנוסף לתקן ה-microSD Ultra Capacity (להלן MicroSDUC) עם תמיכה בנפח של עד 128TB.

תקן ה-microSD Express החדש ממזער את תקן ה-SD Express שהוצג ביוני 2018 כחלק מתקן ה-SD 7.0 כשיתוף פעולה בין ה-SDA ל-PCI-SIG, הארגון האחראי על תקן ה-PCI, עם שילוב תקני ה-PCIe 3.0 ו-NVMe בכרטיס הזיכרון על ידי שימוש בשורת הפינים השניה הקיימת בכרטיסי זיכרון בתקן ה-UHS II (ר”ת Ultra High Speed Bus) על מנת להשיג ביצועים של חיבור PCIe 3.0 x1 תקני עם מהירות של עד 985MB/s.

בנוסף למזעור ה-SD Express לגרסת ה-microSD ה-SD 7.1 ה-SDA שדרג גם את הנפח האפשרי לכרטיסי ה-microSD ל-128TB עם תקן ה-microSDUC, מה שיאפשר לכרטיסי microSD התומכים בתקן לספק אחסון עצום של עד 128TB זאת בהשוואה לכרטיסים של היום שרק הגיעו לנפח של 1TB.

טבלת ה-SD המעודכנת (מקור SDA)

טבלת ה-SD המעודכנת (מקור SDA)

בדומה ל-SD Express גם ה-microSD Express החדש יאפשר תמיכה לאחור במכשירים שאינם תומכים בתקן החדש כשהתקן כולל בתוכו את 3 קטגוריות הנפח השונות:

  • microSDHC Express בנפח של עד 32GB.
  • microSDXC Express בנפח של עד 2GB.
  • microSDUC Express בנפח של עד 128TB.
סימוני כרטיסי ה-MicroSD Express (מקור SDA)

סימוני כרטיסי ה-MicroSD Express (מקור SDA)

בזמן שרק עכשיו כרטיסי ה-microSD חצו את רף ה-1TB, תוספת תקן ה-microSD Express מסמנת את היעד הבא של כרטיסי הזיכרון, כאשר הדגש העיקרי הוא לא רק על הנפח אלא על המהירות המוגברת שהתקן מביא איתו.

מקורות
sdcard
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות