מפעל ייצור השבבים של TSMC בטיוואן. מקור תמונה: Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd

חברת TSMC מקדמת את המעבר לייצור 5nm

| יום רביעי, 10 באפריל 2019, 13:30 | חומרה, טכנולוגיה, מחשבים, סלולר
תגיות: 5nm, TSMC

יצרנית המוליכים למחצה TSMC (ר”ת Taiwan Semiconductor Manufacturing Co) הודיעה על סיום עיצוב התשתית (design infrastructure) למעבר לייצור 5nm מתקדם בפלטפורמת ה-OIP (ר"ת Open Innovation Platform) עבור הדור הבא של מכשירי הסלולר ומחשבי ה-HPC ובדגש על רשת ה-5G ותחום הבינה המלאכותית.

בעוד TSMC רק החלה בייצור המוני בתהליך 7nm בחודש מרץ האחרון, המעבר לייצור 5nm, ואף התחלת בניית מפעל חדש לייצור 3nm שיושלם ב-2022, נועדו למקם את החברה בראש הרשימה המצומצמת של “בתי היציקה” (foundry) שעוסקים בייצור שבבים עבור חברות אחרות.

ההשקעה הגדולה של TSMC בייצור ה-5nm בזמן שחברות רבות עדיין בשלבי מעבר ל-7nm נועדה לתת יתרון לחברה עם דגש על שיתוף הפעולה שלה עם אפל, כשניתן לצפות כי מערכות השבבים הבאות של אפל מסדרת Apple A שייחשפו ב-2020 יגיעו מצידה של TSMC בייצור בתהליך 5nm.

לפי החברה, המעבר לייצור 5nm לעומת 7nm של TSMC, מציג שיפור של פי 1.8 בגודל השבבים, מה שיוביל לביצועים גבוהים יותר עם צריכה חשמלית נמוכה יותר, כאשר בייצור ליבת ARM Cortex-A72 הוצג שיפור של 15% בבדיקות הפנימיות של TSMC.

TSMC נוקטת בגישה מסוכנת אבל חכמה בתחום מזעור הייצור. בעוד מדובר בהשקעה עצומה בהיקף של מיליארדי דולרים בפיתוח תהליכי הייצור שלה, TSMC הופכת לברירת המחדל עבור חברות רבות כשבתי יציקה אחרים משהיים את המעבר לייצור מתקדם יותר לאור חוסר הכדאיות בתחום בו ככל שקטן הייצור כך גם קטן קהל היעד של בתי היציקה המעוניינים בו.

מקורות
digitimes
TSMC
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות