גוגל מספקת התייחסות רשמית ראשונה למערכת ההפעלה Fuchsia

Fuchsia Fuchsia

אחד הפרויקטים היותר מסתוריים עליהם עובדת גוגל (Google) בשנים האחרונות הוא Project Fuchsia, הדור הבא של מערכות ההפעלה שאמור לדעת רבים להחליף את אנדרואיד ו-Chrome OS בעתיד. אף שהפרויקט זכה ללא מעט אזכורים במהלך השנים, עד עתה גוגל מעולם לא הכירה רשמית בפרויקט או חשפה עליו יותר מדי פרטים.

לפי המידע הקיים, מערכת ה-Fuchsia OS עליה עובדת גוגל מאז 2016 עם הופעתם של קטעי קוד ראשונים באתר GitHub, נועדה להוות מערכת אוניברסלית בעבור כלל המוצרים השונים ממכשירי הסלולר ועד המחשבים, כשהיא מאחדת את כלל מערכות ההפעלה השונות.

במהלך כנס המפתחים Google I/O 2019 שהתקיים לאחרונה, גוגל אזכרה לראשונה את Fuchsia באופן רשמי כאשר הירושי לוקהיימר (Hiroshi Lockheimer), סמנכ”ל בכיר באנדרואיד וכרום, דיבר על המערכת מבלי להיכנס לפרטים, תוך שהוא מתייחס ל-Fuchsia בתור ניסוי אותו מבצעת החברה. לוקהיימר הדגיש כי לא רק מכשירי סלולר ומחשבים זקוקים למערכות הפעלה אלא גם מוצרים אחרים דוגמת מוצרי ה-IoT (האינטרנט של הדברים) השונים.

למרות שלא ניתן לומר שום דבר ספציפי על מערכת ההפעלה Fuchsia OS לאור השתיקה ארוכת השנים של גוגל, העובדה כי ההתייחסות הרשמית הראשונה שלה למערכת מגדירה אותה כ”ניסוי בלבד” אינה מעודדת, אך צריך לקחת את ההצהרה בעירבון מוגבל. אף שהמערכת יכולה להיות או לא להיות מערכת הדור הבא, היא לכל הפחות מציגה את הכיוון עליו עובדת החברה בתחום המערכות למכשירים השונים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים