שלט Huawei

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: Huawei מתכוננת לירידה של 40-60 מיליון במשלוחי סמארטפונים ב-2019

| יום שני, 17 ביוני 2019, 10:35 | כלכלי, סלולר
תגיות: Huawei, וואווי

אי הוודאות השורר סביב הצווים שהטיל ממשל טראמפ בארה”ב על Huawei הסינית מוביל כעת לחישוב מחדש של הערכותיה בנוגע למשלוחי הסמארטפונים במהלך שנת 2019, כאשר על פי דיווח חדש של בלומברג החברה מתכוננת לירידה משמעותית במשלוחי הטלפונים מחוץ לשוק המקומי שלה בסין.

המקורות שמצוטטים בבלומברג מתייחסים להערכות פנימיות של צוותי השיווק בחברה, לפיהם ייערך קיצוץ משמעותי של בין 40-60 אחוזים במשלוחי הטלפונים מחוץ לסין, אלו היוו כמחצית מסך משלוחי החברה שנאמדו במעל 200 מיליון יחידות במהלך 2018.

את שנת 2019 החלה Huawei עם מומנטום חיובי בצד משלוחי המכשירים בעולם, כשרשמה צמיחה מרשימה העולה על 50% משנה לשנה וכמות משלוחים של כ-59 מיליון מכשירים במהלך הרבעון הראשון בלבד. נתונים אלו שמו את החברה בדרך ליעד משלוחי טלפונים שנתי שיעקוף את אפל, המחזיקה במקום השני במשלוחי הטלפונים בעולם, יעד שנקבע על ידי החברה לשנת 2021 ועשוי היה להגיע עוד הרבה קודם לכן.

מקורות אתר בלומברג חושפים כי Huawei נמצאת עם היד על הדופק בכל הנוגע להשקות חדשות, כשמכשירי סדרת ה-Honor 20 שנחשפו בחודש שעבר והיו אמורים להגיע לשווקים באירופה עשויים לא להגיע בכמויות גדולות. הדיווח מעדכן כי בחברה עשויים לצמצם את כמות המכשירים שתופק לצורך ההשקה הקרובה שהייתה אמורה להתרחש במהלך השבוע הבא.

Honor 20 Pro (תמונה: Huawei)

Honor 20 Pro (תמונה: Huawei)

עד שיגיעו חדשות מצד הממשל האמריקאי בנוגע לסנקציות שהוטלו על Huawei, אלו מונעות מחברות אמריקאיות לבצע עימה עסקים, זכתה החברה להקלות שהעניקה לה לשכת המסחר האמריקנית. ההקלות נכנסו לתוקף ב-20 במאי ויאפשרו ל-Huawei להמשיך לשלוח עדכוני תוכנה למשתמשים קיימים במוצרי החברה ולקבל עדכוני תוכנה שוטפים למערכת ההפעלה אנדרואיד ועדכוני אבטחה שוטפים אותם שולחת גוגל ללקוחותיה מידי חודש. ההקלות יפוגו בתום 3 חודשים, ב-19 באוגוסט.

בינתיים, עולים דיווחים לפיהם Huawei האיצה את פיתוח מערכת ההפעלה העצמאית שלה, כך שתוכל להתמודד עם מקרה בו הסנקציות יימשכו גם לאחר תאריך היעד של ה-19 באוגוסט. עם זאת, יידרשו לחברה מאמצים לא קטנים בשכנוע מפתחים להצטרף ליוזמה, דרך חנות אפליקציות חדשה הייעודית למכשיריה, צעד בו ראינו את מיקרוסופט נכשלת בעבר. יתרונה של Huawei מגיע דרך כמות המכשירים הרבה שהחברה מוכרת, יתרון ממנו לא נהנתה בזמנה מיקרוסופט.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות