לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גוגל מפסיקה לפתח טאבלטים ומתמקדת במחשבים ניידים

לאחר ביקורות קרירות מאוד לזוג הטאבלטים שכבר הספיקה להוציא לשוק בשנים האחרונות, גוגל החליטה באופן סופי להפסיק את ייצור זוג הטאבלטים אותם תכננה להשיק בעתיד והודיעה כי הפוקוס יהיה כעת על המחשבים הניידים הבאים מבית החברה. את הדברים האלו מספר לנו דובר החברה, אשר הרחיב ודיבר גם מדוע גוגל בחרה לעשות זאת.

זוג הטאבלטים אותם גוגל כבר הספיקה להשיק הם ה-Pixel C אותו ראינו באוקטובר 2015, וה-Pixel Slate אותו פגשנו באוקטובר 2018. כאמור, זוג הטאבלטים לא צלחו במיוחד הן מבחינת מכירות והן מבחינת ביקורות בשוק, כך שזו היא כנראה הסיבה הראשונה לכך שגוגל החליטה לוותר על עסקיה הקרובים בעולם הטאבלטים.

מעבר לכך, הדובר מרחיב ואומר כי זוג הטאבלטים החדשים עליהם עבדה החברה היו קטנים מה-Pixel Slate אשר הציע מסך בגודל 12.3 אינץ' ואותם החברה תכננה להשיק במהלך השנה הבאה. אומנם, לאחר בדיקות איכות שנעשו על זוג הטאבלטים העתידיים גוגל החליטה כי אלו לא עומדים בסטנדרטים של החברה והפסיקה את הייצור מאותו הרגע. את ההודעה על המעבר גוגל העבירה לעובדים על הפרויקט ב-19 לחודש, ואלו קיבלו תפקידים חדשים בעבודה על המחשבים הניידים הבאים.

מערכת ההפעלה הרצה על גבי הטאבלטים והמחשבים הניידים של החברה תמשיך לשמש טאבלטים המיוצרים על ידי חברות אחרות, אך גוגל עצמה כעת נמצאת מחוץ למשחק. מנגד, מחשבי ה-PixelBook ימשיכו לעשות שימוש במערכת זו ולתרום לגידול שלה באמצעות מחשבים ניידים חדשים בסדרה שיוכרזו כבר בהמשך השנה הנוכחית.

מקורות
Business Insider
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות