מודם 5G של אינטל (תמונה: Intel)

מודם 5G של אינטל (תמונה: Intel)

רשמי: אפל תרכוש את עסקי המודמים הסלולריים של אינטל במיליארד דולר

| יום שישי, 26 ביולי 2019, 10:30 | כלכלי

בהמשך לדיווחים בנושא שהגיעו מוקדם יותר השבוע, מאשרת כעת אפל כי חתמה על הסכם עם אינטל במסגרתו תרכוש את עסקי המודמים המיועדים לסמארטפונים של החברה בסכום אותו היא מעריכה בכמיליארד דולר. את ההסכם מצפה אפל לסגור במהלך הרבעון הרביעי של השנה הנוכחית ובהנחה שתצלח העסקה בין השתיים את מנגנוני הפיקוח הרגולטורי, יצטרפו לשורותיה של אפל כ-2,200 מעובדיה של אינטל.

"ההסכם הזה מאפשר לנו להתמקד בפיתוח הטכנולוגיה עבור רשתות 5G תוך שמירה על הקניין הרוחני וטכנולוגיית המודמים אותם יצר הצוות שלנו", מציין בוב סוואן (Bob Swan), מנכ"ל אינטל. במסגרת ההסכם תוכל אינטל להמשיך ולפתח מודמים עבור מוצרים שאינם בתחום הסמראטפונים, בהם מוצרי האינטרנט של הדברים, מחשבים ומוצרים המיועדים לרכבים. על פי סוואן, אינטל תמשיך בפיתוח עבור רשתות 5G, כשהיא מתמקדת בלקוחות כמו ספקיות סלולר, יצרניות ציוד תקשורת וספקי שירותי ענן. עבור אפל, מקנה ההסכם סל פטנטים גדול במיוחד, אשר לפיה יכלול 17,000 פטנטים בתחומי הטכנולוגיה האלחוטית לאחר השלמת העסקה.

ג'וני סרוג'י (Johny Srouji), סגן נשיא באפל המפקח על טכנולוגיות החומרה, ציין כי "אפל מתרגשת לקבל את המהנדסים הרבים שיצטרפו לקבוצת טכנולוגיות הסלולר הצומחת שלנו […] יחד עם רכישת הקניין הרוחני החדשני, הם יוכלו להאיץ את הפיתוח שלנו עבור מוצרים חדשים ויאפשרו לאפל להגדיל את הבידול שלה [מהמתחרים] בהמשך הדרך."

ההסכם החדש בין שתי החברות מגיע זמן לא רב לאחר שהודיעה אינטל כי תצא מתחום המודמים הסלולריים המיועדים לדור החמישי (5G), הודעה שהגיעה בעקבות עסקה עליה חתמה אפל עם קוואלקום, אשר במסגרתה הסכם פטנטים יחד עם הסכם ארוך טווח לרכישת שבביה של קוואלקום עבור המוצרים שמפתחת אפל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות