מדיה-טק מציגה את Helio G90 ו-Helio G90T – מערכות על שבב יעודיות לגיימינג

MediaTek Helio G90 (מקור מדיה-טק)

מדיה-טק (MediaTek), יצרנית מערכות השבבים הטיוואנית לסלולר, הכריזה על זוג מערכות על שבב חדשות המיועדות לתחום הגיימינג, ה-Helio G90 ו-Helio G90T, אשר מגיעות עם טכנולוגיית ה-HyperEngine של החברה לחוויית גיימינג איכותית בסלולר.

בדומה ל-Snapdragon 855 Plus ו-Snapdragon 730G של קוואלקום, שנוצרו בעיקר בעבור שימוש במשחקים בסלולר, צמד המערכות על שבב בסדרת Helio G90 נועדו למכשירי הביניים כמתחרים ישירים ל-730G של קוואלקום, ונוצרו על מנת לענות על הצורך החדש בתחום הסלולר במערכות על שבב יעודיות לגיימינג בעבור מכשירים סלולריים דוגמת ה-ASUS ROG Phone 2.

שתי המערכות על שבב החדשות מגיעות עם מעבד 8 ליבות בהרכב של זוג ליבות Cortex-A76 במהירות של עד 2.05GHz ו-6 ליבות Cortex-A55 במהירות של עד 2GHz, שילוב דומה לזה של ה-Helio P90. השינוי הגדול בפלטפורמה החדשה מגיע עם המעבר לשבב גרפי מרובע ליבות מדגם Mali-G76 3EEMC4 במהירות של עד 800Hz.

בזמן ששתי המערכות על שבב דומות יחסית, גרסת ה-G90T היא החזקה בין השתיים ומציעה תדרי עבודה מהירים יותר, כשבניגוד ל-G90 היא תתמוך בתצוגה עם תדר רענון של עד 90Hz, במקום 60Hz בלבד. בשתי הפלטפורמות ניתן יהיה למצוא את סט הטכנולוגיות החדשות של מדיה-טק תחת השם HyperEngine, אלו כוללות תמיכה בחיבור מקביל ל-2 רשתות WiFi, ניהול רשת סלולר חכם עם מעבר שקוף בין חיבור נתונים סלולרי ל-WiFi, תמיכה ב-HDR10 וטכנולוגיית תגובה מהירה יותר במכשיר עצמו.

בנוסף, שתי המערכות על שבב יתמכו בזיכרון LPDDR4x במהירות של 2133MHz ובנפח של עד 10GB עם תמיכה באחסון מסוג eMMc 5.1 או UFS 2.1. בצד הצילום תהיה תמיכה במצלמה בודדת של עד 64 מגה פיקסל או זוג מצלמות ברזולוציית 16 ו-24 מגה פיקסל, עם אפשרות לתמיכה במספר גבוה יותר של מצלמות.

בניגוד ליצרנים כמו סמסונג, קוואלקום או HiSilicon, המערכות על שבב של מדיה-טק נמצאות בדרך כלל במכשירי הביניים של היצרנים השונים ובתחום זה החברה צברה נתח שוק משמעותי הודות למחיריה המשתלמים והביצועים הגבוהים בהשוואה לשבבים של יצרנים אחרים.

השוואת מפרטים