לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

לוגו גוגל (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

הגישה לשירותי גוגל באנדרואיד הופכת פשוטה יותר

| יום שלישי, 13 באוגוסט 2019, 14:01 | סלולר

גוגל (Google) החלה להטמיע את טכנולוגיית אימות הזהות המהירה FIDO בשירותי החברה המקוונים באמצעות גלישה בדפדפן הכרום ממכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד, כשהשינוי החדש מאפשר התחברות מהירה לשירותים עם אמצעי נעילת המסך של המכשיר וללא צורך בהזנת שם משתמש וסיסמה.

השינוי החדש שגוגל מתחילה להטמיע בדפדפן הכרום והשירותים השונים של החברה הוא שלב נוסף לאחר הוספת מערכת האנדרואיד כגורם מאמת בתקן ה-FIDO2 (ר”ת Fast ID Online) ושימוש במכשירים המריצים את מערכת האנדרואיד מגרסה 7.0 לאימות הזהות.

צורת ההתחברות החדשה משתמשת בתקני ה-FIDO2, W3C WebAuthn ו-FIDO CTAP על מנת לספק אימות לזהות המשתמש באמצעות נעילת המסך המוגדרת במכשיר: טביעת אצבע, תבנית גרפית או סיסמה. על מנת להשתמש בזיהוי המהיר באתר אינטרנט תומך, כשגוגל מביאים לדוגמא את passwords.google.com, יש להשתמש בדפדפן הכרום של גוגל.

על אף שרשמית התמיכה בהתחברות מהירה נתמכת רק במכשירי ה-Pixel של גוגל המריצים את מערכת האנדרואיד 7.0 ומעלה, החיבור המהיר עבד בבדיקתנו גם עם מכשיר הגלקסי נוט 9 שמריץ את גרסה 9.0 של אנדרואיד.

המעבר לאמצעי אימות מאובטח דוגמת FIDO לעומת השימוש הרגיל בשם משתמש וסיסמה נועד להקטין את האפשרות לשימוש לא חוקי או פריצה של החשבונות השונים. בעוד שמכשירי האנדרואיד עצמם הפכו עוד קודם לכן לאמצעי אימות בשירותים שונים, הטמעת השירות החדש של גוגל מפשטת עוד יותר את התהליך עם השימוש בנעילת המסך הרגילה של המכשיר הסלולרי.

מקורות
Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות