גאדג’טי מסקר: רצועת הכושר Honor Band 5 של וואווי

Honor Band 5 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) Honor Band 5 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אחרי שבדקנו את רצועת ה-Mi Band 4 של שיאומי (Xiaomi), הגיע הזמן לבדוק את המתחרה הישיר מבית מותג ההונור (Honor) של וואווי, רצועת ה-Honor Band 5 שהוכרזה ביולי האחרון ונועדה להחליף את רצועת ה-Honor Band 4 וה-Huawei Band 3 Pro שנסקרה גם היא באתר.

בעוד רצועות הכושר של שיאומי נחשבות לפופולריות מאוד, לרצועות של ווואווי והונור יש יתרון חשוב במיוחד לצרכן הישראלי, תמיכה מובנת בשפה העברית, ובעוד תפריטי הרצועה מגיעים בשפה אנגלית ניתן לקבל התראות בעברית על הרצועה.

Honor Band 5 – מבט מקרוב

לבדיקה שלנו קיבלנו את ה-Honor Band 5 בצבע שחור, כאשר כל החלק הקדמי עשוי זכוכית עם מבנה אחיד ואילו הרצועה עשויה מסיליקון/פלסטיק קשיח מעט שמגיע עם טקסטורה של קווים אלכסוניים עם שם החברה על האבזם. בחלק התחתון של הרצועה ניתן למצוא את חיישן הדופק האופטי יחד עם 2 נקודות המגע המשמשות לטעינה באמצעות מתאם יעודי שמתלבש על הרצועה ומוסיף לה חיבור microUSB.

מפרט טכני:

 • מסך –  AMOLED בגודל 0.95 אינץ’ ורזולוציית 120×240 פיקסלים.
 • סוללה – 100mAh מובנית.
 • משקל – 22.7 גרם.
 • עמידות מים –5ATM.
 • צבעים – שחור (Meteorite Black), כחול (Midnight Blue), ורוד (Coral Pink) וירוק (Olive Green).

החיסרון המשמעותי היחיד שאפשר לציין לגבי ה-Honor 5 הוא העובדה שהחברה ממשיכה להשתמש ברצועות שאינן סטנדרטיות ודורשות הזמנה של רצועה יעודית במקרה ונגרם לה נזק כלשהו.

Honor Band 5 – מסך וממשק

מסך ה-AMOLED של ה-Honor Band 5 מאפשר לרצועה להיות קריאה גם בשמש, עם עדיפות גבוהה לצל קל, כאשר מומלץ להעלות את רמת הבהירות של הרצועה למקסימות (5 דרגות) בהגדרות הרצועה עצמה במקרים קיצוניים.

מבחינת ממשק, מלבד מסך המגע אפשר למצוא את הכפתור הראשי והיחיד שממוקם מתחת למסך המשמש ככפתור ההדלקה במידה והמסך כבוי או כפתור הבית על מנת לחזור למסך הראשי ,כאשר כל גלילה של המסך עוברת בין המסכים השונים ואילו החלקה מהצד מחזירה למסך הקודם בו נמצאים.

ברצועה קיימים 8 מסכים עיקריים:

 • מסך ראשי – המסך הראשי של הרצועה עם תצוגת השעון הנבחרת.
 • מסך צעדים – תצוגת מד הצעדים עם כמות הצעדים היומית ואחוז הצעדים מהרף היומי המוגדר.
 • מסך מד דופק – מדידת דופק.
 • מסך SpO2 – מדידת רווית החמצן בדם. זמין רק בגרסה הסינית של הרצועה.
 • מסך שינה – תצוגת זמן השינה האחרון.
 • מסך פעילות – הפעלת מעקב אחרי פעילויות כושר שונות.
 • מסך “עוד” – תפריט הגדרות פנימי הכולל תצוגות שעון, טיימר, סטופר, מצב סוללה ועוד.
 • מסך התראות – תצוגת ההתראות מהמכשיר הסלולרי.

חלק מהמסכים, דוגמת מסכי פעילות הכושר והצעדים, מכילים תפריטי משנה המציגים מידע נוסף על הפעילות היומית במקרה של מסך מד הצעדים או בחירה בפעילות הכושר אחריה אנחנו רוצים לעקוב במסך הפעילות.

אחת התכונות היותר פופולריות בתחום השעונים והרצועות החכמות היא האפשרות לשנות את תצוגת השעון. אף שוואווי שילבה ב-Honor Band 5 מספר תצוגות שעון מובנות, מסתבר שקיימת אפשרות להוסיף תצוגות שעון נוספות דרך “חנות תצוגות שעון” יעודית של החברה, אך באופן מאכזב למדי היא נעולה אזורית ואינה זמינה בישראל, למרות שיש דרכים לעקוף את ההגבלה.

בעוד שבמקור ל-Honor Band 5 היו רק 8 מסכים, כפי שנכתב קודם לכן, בעדכון חדש (1.1.0.96) שיצא בראש השנה וואווי הוסיפה למעשה מסך תשיעי וחדש לרצועה עם האפשרות לשלוט במוזיקה שמופעלת על המכשיר הסלולרי.

האפשרות החדשה לא מאפשרת להפעיל מוזיקה ישירות מהרצועה, אך לאחר שהיא מופעלת ניתן לעצור או להפעיל אותה שוב, להגביה או להנמיך את העוצמה של המוזיקה, לראות את שם השיר ולדלג לשיר הבא או הקודם.

שליטה על מוזיקה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

חיי הסוללה ב-Honor Band 5

הדבר הקריטי ביותר בעבור כל מוצר לביש הוא הזמן שאפשר להשתמש בו בין טעינה לטעינה ולפי וואווי, סוללת ה-100mAh של הרצועה אמורה להספיק לעד 14 ימי שימוש עם מעקב דופק רציף.

בדומה למקרים קודמים, וואווי לא עוזרת לנו לבדוק את אורך חיי הסוללה כאשר האפליקציה לא מאפשרת לדעת מתי בפועל הוטענה הרצועה לאחרונה מה שגורם לנו לתת הערכת זמן פחות מדויקת, בשימוש עם ניטור שינה TruSleep פעיל, מדידת דופק רציפה וקבלת כמות התראות “סבירה” הסוללה המובנת מספיקה לכ-6~7 ימי שימוש, מחצית מהזמן אותו החברה מפרסמת.

שימוש בסוללה Honor Band 5

אפליקציית “בריאות”

בדומה לרצועת ה-Band 3 Pro שנסקרה בעבר, גם רצועת ה-Honor Band 5 משתמשת באפליקציית ה-Huawei Health‏ (אנדרואיד / iOS) אשר מגיעה בשפה עברית מלאה, כאשר מהסקירה הקודמת עודכנה גרסת האפליקציה לגרסה 10 שהגיעה עם מספר שיפורים עיצוביים, אך מרבית האפליקציה נשארה זהה ולכן נעבור עליה בקצרה בלבד (התייחסות רחבה יותר תמצאו בסקירה שלנו ל-Band 3).

בגרסה החדשה האפליקציה מחולקת ל-4 מסכים עיקריים במקום 3 בגרסה הקודמת:

 • בריאות – המסך הראשי המציג מידע הכולל כמות הצעדים והפעילות היומית, משקל, דופק, שינה.
 • התעמלות – מסך יעודי למדידת פעילות ספורט הכוללת ריצה, הליכה ורכיבה עם תוכניות אימון.
 • התקנים – מסך המציג את ההתקנים המחוברים לאפליקציה.
 • אני – מסך ההגדרות של האפליקציה.

 

ניתן להיכנס ממסך הבריאות הראשי למסכי משנה המרחיבים את המידע על קצב הלב, שינה ומד הצעדים.

עברית ב-Honor Band 5

בעוד רצועת ה-Honor Band 5 אינה מגיעה עם ממשק מלא בעברית, בדומה לרצועת ה-Band 3 Pro הרצועה תומכת בהצגת התראות בשפה העברית עם אפשרות להציג התראות מיישומים דוגמת וואטסאפ ופייסבוק בצורה קריאה ונוחה על מסך הרצועה, אם כי הטקסט מיושר לשמאל ולא לימין, נושא שהוא פחות קריטי יחסית לתמיכה עצמה בעברית.

התראות בעברית (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

בעיה “קלה” יחסית עם עברית מופיעה למעשה רק באפליקציית הבריאות כשבחלק מהמקרים הכיתוב פחות קריא לעומת השפה האנגלית, אבל אפשר לקוות כי החברה תפתור את זה בעדכון עתידי.

Honor Band 5 מול Mi Band 4

השאלה הגדולה ביותר בביקורת היא כיצד רצועת ה-Honor Band 5 משתווה ל-Mi Band 4 של שיאומי והתשובה לכך די פשוטה. בזמן ששתי הרצועות מציעות מסך AMOLED צבעוני ותכונות דומות יחסית, היתרון הגדול שיש ל-Honor Band 5 הוא בתמיכה בשפה העברית שנעדרת מרצועת ה-Mi Band 4 והאפשרות לטעינה ללא צורך לפרק את רצועה כל פעם כפי שקורה ב-Mi Band 4.

כאשר משווים את הרצועות אחת מול השניה אפשר לומר כי הממשק והשימוש ברצועת ה-Mi Band 4 חלק הרבה יותר עם מעבר זריז בין התפריטים, מה שמספק לה יתרון קל יחסית, כאשר היתרון הגדול מסתכם בחיי הסוללה הארוכים שלה. בעוד ה-Honor Band 5 מצליחה לשרוד שימוש של כשבוע ימים, מהביקורת של ה-Mi Band 4 עלה כי זמן הסוללה שלה יכול להגיע בקלות אפילו לחודש שלם או לכל הפחות ל-3 שבועות.

בעוד שלפני ה-29.9 שיאומי החזיקה יתרון נוסף בדמות שליטה במוזיקה מהרצועה, עדכון ה-1.1.0.96 של וואווי העלים למעשה את היתרון של שיאומי בנושא.

רצועת ה-Honor Band 5 ו-Mi Band 4 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

השורה התחתונה

נכון להיום ניתן להגיד כי רצועת ה-Honor Band 5 של וואווי היא אחת מרצועות הכושר הטובות ביותר בתקציב נמוך שאפשר להשיג, כאשר היתרון הגדול שלה לקהל הישראלי הוא כמובן התמיכה שלה בהצגת התראות בעברית והעברית המלאה באפליקצייה שלה. בעוד שזמן הסוללה שלה נמוך מהנתונים הרשמיים, גם שבוע של שימוש ללא טעינה נחשב כזמן טוב בעבור רצועת כושר.

העובדה כי וואווי שחררו עדכון תוכנה שהוסיף את האפשרות לשלוט על המוזיקה בדומה ל-Mi Band 4 הופך את ה-Honor Band 5 לרצועה המומלצת ביותר לדעתי בעבור המשתמש הישראלי הממוצע, עד לרגע שבו שיאומי תוסיף תמיכה עברית ל-Mi Band.

את ה-Honor Band 5 ניתן להשיג במחיר של כ-32 דולר (כ-112 שקלים) דרך אתר Banggood עם קוד הקופון BGHB5

מה אהבנו?

 • מציג התראות בעברית.
 • זמן סוללה של כשבוע.
 • טעינה ללא צורך בפירוק הרצועה עם כבל מיקרו USB.
 • חיישן SpO2 למדידת רווית חמצן.
 • ממשק נוח לשימוש.
 • שליטה במוזיקה.

ומה לא?

 • חצי מזמן הסוללה הרשמי.
 • רצועה קשיחה יחסית ולא סטנדרטית.
 • אין ממשק מלא בעברית.
 • חנות תצוגות השעון נעולה אזורית.
 • חיישן SpO2 רק בגרסה הסינית.

השוואת מפרטים