שלט סמסונג

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמסונג מצפה לצניחה של 56% ברווחי הרבעון השלישי

| יום שלישי, 8 באוקטובר 2019, 13:00 | כלכלי

סמסונג אלקטרוניקס פירסמה היום (ג', 8.10) תחזית מוקדמת לדוחותיה הכספיים שייחשפו לקראת סוף אוקטובר, ובה היא מציגה ירידה חדה ברווח התפעולי. הירידה מגיעה לאחר שבשני הרבעונים הקודמים ב-2019 הציגה החברה ירידות חדות ברווח גם כן, אולם בשל ציפיות השוק לירידות חדות אף יותר, מניית החברה עלתה היום ביותר מ-2 אחוזים במסחר בבורסות בקוריאה.

תחזיותיה של סמסונג לרבעון השלישי של השנה מציגות הכנסות של כ-62 טריליון וון קוריאני (כ-51.96 מיליארד דולר), נתון המשקף ירידה של כ-5% משנה לשנה, כאשר בצד הרווח התפעולי מצפה החברה לסיים את הרבעון עם כ-7.7 טריליון וון (כ-6.45 מיליארד דולר), אשר משקף ירידה של כ-56% משנה לשנה.

עוד ברבעון השני של השנה התייחסה סמסונג למגמת ההיחלשות בשוק הסמארטפונים העולמי וציינה כי היא מצפה שמגמה זו תימשך גם אל תוך המחצית השנייה של השנה הנוכחית. עם השקתה של סדרת ה-Galaxy Note 10 ברבעון השלישי, ייתכן כי היחלשותה של חטיבת המובייל תהיה נמוכה מזו שראינו ברבעונים הקודמים, כאשר ברבעון הראשון, בו הושקה סדרת ה-Galaxy S10 דיווחה החברה על צניחה של 40% ברווח התפעולי משנה לשנה וברבעון השני, שהתאפיין בהשקתה של סדרת הביניים Galaxy A, ראינו ירידה דומה (42%-) ברווח התפעולי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות