חברת אינטל מציגה את ארכיטקטורת Tremont החדשה

ארכיטקטורת Tremont (מקור אינטל)

חברת אינטל (intel) הציגה בועידת המעבדים Linley Fall המתקיימת השבוע בארה”ב פרטים חדשים ארכיטקטורת ה-Tremont, ארכיטקטורת הדור הבא של אינטל בתחום מעבדי ה-x86 בעלי צריכה נמוכה שתגיע בייצור 10nm ותציג שיפור של כ-30% על פני הדור הקודם.

בעוד שאינטל הזכירה את מעבדי ה-Lakefield שיתבססו על ארכיטקטורת ה-Tremont עוד בזמן ההכרזה על מעבדי ה-Ice Lake, כשהמוצר הראשון שישתמש במעבד החדש יהיה נייד ה-Surface Neo שרק הוכרז, החברה לא הרחיבה עד כה על ה-Tremont מעבר לשימוש בטכנולוגיית ה-Foveros 3D העורמת רכיבים בצורה תלת-מימדית ומאפשרת לשלב בין ליבות שונות.

ארכיטקטורת ה-Tremont החדשה תגיע בייצור 10nm ומיועדת להחליף את ארכיטקטורת ה-Goldmont Plus הנמצאת במעבדי ה-Atom, Pentium Silver, חלק ממעבדי הסלרון (Celeron) ועוד, כשהיא משפרת את ה-ISA (ר”ת instruction set architecture), אבטחה וניהול הצריכה החשמלית של המעבדים עם שיפור משמעותי ב-IPC (ר”ת Instructions per Cycle) לעומת דור המעבדים הנוכחי שמוביל לשיפור ביצועים כללי של כ~30%.

סטיבן רובינסון (Stephen Robinson), ארכיטקט ה-Tremont הראשי באינטל מסר:

Tremont היא ארכיטקטורת ה-x86 המתקדמת ביותר של אינטל עד כה. התמקדנו במגוון עומסי עבודה מודרניים ומורכבים, תוך התחשבות ברשת, לקוח, דפדפן וסוללה בכדי שנוכל להעלות ביצועים ביעילות באופן גורף. מדובר על ארכיטקטורת מעבד ברמה עולמית המיועדת לספק לכוח עיבוד משופר בחבילה קומפקטית ובעלת הספק נמוך.

בעוד רוב המשתמשים הביתיים מתרכזים בעיקר במעבדי ה-Core i של אינטל לשוק הביתי, קיים שוק גדול במיוחד למעבדים בעלי צריכת חשמל נמוכה בעבור מחשבים יעודיים, מכשירים קטנים, תחום ה-IoT ועוד. המעבר לארכיטקטורת ה-Tremont יאפשר ליצרנים ליצור מכשירים בעלי ביצועים גבוהים יותר ללא הצורך להגדיל את ההספק החשמלי שלהם.

השוואת מפרטים