שיאומי תחשוף שעון חכם מבוסס Wear OS בשבוע הבא

שעונים חכמים תמונה: Xiaomi

גוגל אמנם עומדת בראש כאשר מדובר במערכות ההפעלה לטלפונים, אך בתחום השעונים לא הצליחה החברה לצבור את המומנטום לו ציפתה. שוק המוצרים הלבישים מוצף כיום במגוון מערכות ההפעלה, חלקן מערכות ייעודיות לשעונים וצמידים חכמים, כמו Tizen הזמינה על גבי שעוניה של סמסונג, ולא מעט מהן מגיעות עם מערכות הפעלה בגרסאות שונות של גוגל, אך בראש הרשימה עומדת ללא ספק WatchOS של אפל המיועדת לשעוני ה-Apple Watch.

כיוון זה עשוי להשתנות בעתיד, כשבחברת שיאומי (Xiaomi) מתכננים להכריז כבר בשבוע הבא, יום שלישי, ה-5.11, על שעון חכם חדש המבוסס על מערכת ההפעלה Wear OS מבית גוגל. שיאומי כבר החלה להפיץ טיזרים לשעון החכם, אלו מציגים את עיצובו, אשר מזכיר את זה של שעוניה של אפל, וגם כי ייעשה בו שימוש במערכת השבבים Snapdragon 3100 של חברת קוואלקום.

מערכת השבבים של קוואלקום נחשפה לפני מעט יותר משנה עם מטרה ברורה – להגדיל את זמני השימוש בשעונים בין טעינה לטעינה. בקוואלקום ציינו במועד ההכרזה כי הם מצפים להשיג כ-15 שעות שימוש בשעונים חכמים גם בעת הפעלת רכיבים הידועים כצרכני סוללה משמעותיים כמו GPS ומד דופק. לשם השוואה, באפל מצהירים על שימוש משולב של עד 18 שעות בגרסה האחרונה של השעון החכם, Apple Watch Series 5.

שעונים חכמים
תמונה: Xiaomi

אמנם Snapdragon 3100 אינה כה חדשה לאחר שחלפה מעל שנה מאז שנחשפה, אך הבחירה בה עשויה להעיד על החיסכון שמבצעת שיאומי בעלויות, או לחלופין, על מחסור באפשרויות אחרות. כך או כך, ניתן לצפות כי התמחור של השעון החכם מבית שיאומי יהיה נמוך במיוחד בהשוואה למתחרים המובילים בשוק כיום. לצד מערכת השבבים, נמצא בשעון גם רכיב בלוטות’ (4.2), רכיב GPS מובנה, תמיכה ב-WiFi והוא עשוי לכלול גם כרטיס eSIM לתקשורת סלולרית.

עיצובו של השעון דומה, כאמור, לזה של ה-Apple Watch, כך על פי תמונות שחשפה שיאומי דרך מספר טיזרים. מבנה המסך מרובע ועל גבי המסגרת שלו ניתן לראות כפתור פיזי וגלגל המזכיר את ה-Digital Crown בשעוניה של אפל.

השוואת מפרטים