אדג' כרומיום (מקור מיקרוסופט)

דפדפן Microsoft Edge Chromium יושק ב-15 בינואר 2020

| יום שלישי, 5 בנובמבר 2019, 13:34 | תוכנה ואינטרנט

חברת מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על תאריך השקה לדפדפן האינטרנט Edge Chromium, הדור הבא של דפדפן ה-Edge שמבוסס על דפדפן הקוד הפתוח כרומיום מבית גוגל, שצפוי להיות זמין באופן פומבי החל מה-15 בינואר, 2020.

דפדפן Microsoft Edge החדש יושק למעשה קצת יותר משנה לאחר ההכרזה הרשמית של מיקרוסופט על הפסקת השימוש במנוע ה-EdgeHTML של החברה ומעבר לשימוש בכרומיום (Chromium), המוכר יותר כמנוע הקוד הפתוח של דפדפן גוגל כרום (Chrome). בחודשים האחרונים הציגה החברה שיפורים לדפדפן שזמין כיום בגרסת בטא 73 המוגדרת על ידי החברה כגרסת RC או "מועמד להפצה", השלב האחרון לפני סיום פיתוח הבטא של הדפדפן.

יחד עם ההכרזה על עדכון הבטא האחרון ותאריך היעד להשקה המלאה של הדפדפן החדש, מיקרוסופט הציגה גם את הלוגו החדש שהדפדפן יקבל, זה מתרחק מצורת ה-e המסורתית של דפדפן האקספלורר הוותיק של החברה ודפדן ה-Edge הנוכחי ומזכיר יותר צורת גל. לפי מיקרוסופט, הלוגו החדש נועד "לתפוס את גלי החדשנות" שהחברה מתכננת.

לוגו דפדפן ה-Edge החדש (מקור מיקרוסופט)

לוגו דפדפן ה-Edge החדש (מקור מיקרוסופט)

בעוד דפדפן Microsoft Edge החדש יהיה זמין לשימוש כללי החל מינואר 2020, החברה שמה דגש מורחב על האפשרויות שהיא משלבת בדפדן בעבור המגזר העסקי, כאשר היא תאפשר שימוש במנוע החיפוש בינג (Bing) לביצוע חיפושים בתוך הרשתות הפנימיות של החברות שישתמשו בו.

שחרור גרסת הבטא הנוכחית וההכרזה על תאריך השקה סופי הם הצעד האחרון והסופי של מיקרוסופט בפיתוח העצמאי של החברה בשוק דפדפני רשת האינטרנט, כאשר היא מאמצת את פרויקט הכרומיום של גוגל, מה שאולי יאפשר לחברה להגדיל את נתח השוק שלה בתחום הדפדפנים שצנח לאחוזים בודדים בשנים האחרונות.

אחוזי השימוש בדפדפנים השונים, 1996-2019:

מקורות
Microsoft
Microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות