דיווח: AMD אוחזת בנתח של 40% משוק המעבדים

AMD RYZEN AMD RYZEN

אחרי שהגיעה לנתח שוק של 30% באוקטובר האחרון, AMD ממשיכה להגדיל את האחיזה שלה בשוק המעבדים ומגיעה לראשונה מזה 14 שנה לנתח שוק של 40%, כך עולה מתוך המידע שפורסם באתר CPUBenchmark, עדות נוספת להתחזקות החברה שמגיעה הודות למעבדי ה-Ryzen וה-Threadripper.

חברת AMD לא עוצרת את הקאמבק שלה בתחום המעבדים ורק צפויה להחריף את התחרות מול אינטל בשנת 2020, עם הצגת סדרות המעבדים החדשות שיתבססו על ליבות ה-Zen 3 החדשות בייצור +7nm ויוצגו במהלך כנס CES 2020 יחד עם מעבדי ה-APU מסדרת Renoir, שינסו לשחזר את ההצלחה של החברה גם בתחום המחשבים הניידים.

אתר CPUBenchmark.net ,השייך לחברת מבחני הביצועים PassMark, עוקב אחרי המדדים השונים של המעבדים בהם נעשה שימוש בפועל בזמן בדיקות המבחנים. האתר מספק הצצה מדוייקת יחסית על שוק המעבדים הביתיים, כשהוא מראה את העליה של AMD לנתח שוק של 40% בפרק זמן קצר ואחרי שנים רבות של ירידה בנתח השוק, מגמה שהשתנתה עם הצגת מעבדי ה-Ryzen וליבות ה-Zen.

אחוז שוק המעבדים (מקור cpubenchmark.net)

צריך לשים לב שהמידע החדש מדבר רק על מעבדי AMD הנוכחיים המבוססים על ליבת ה-Zen 2 בייצור 7nm, זו צפויה להתחלף בקרוב עם ליבות ה-Zen 3 המשופרות, אשר ככל הנראה יגדילו אף יותר את נתח השוק של החברה. ההשערות הן כי השקת הליבות החדשות תעזור ל-AMD לחצות את סף ה-50% בזכות הביצועים המשופרים שלה מדור לדור, זאת יחד עם בעיות הייצור של אינטל שגורמות ליותר ויותר חברות ומשתמשים להעדיף את מעבדי החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים