מחשב נייד Concept Duet (מקור דל)

דל מציגה את ניידי הקונספט של העתיד: Concept Ori ו-Concept Duet

| יום שני, 13 בינואר 2020, 15:33 | חומרה, מחשבים

בדומה לחברות אחרות, חברת המחשבים דל (Dell) הציגה במהלך תערוכת CES 2020 לא רק את המוצרים אותם תשיק ב-2020, אלא גם מוצרי קונספט חדשים, בהם ה-Concept UFO וצמד ניידים חדש ולא שגרתי, ה-Concept Ori, גרסת דל לנייד בעל מסך גמיש ומתקפל, וה-Concept Duet, המגיע עם צמד מסכים וללא מקלדת.

עם נייד ה-Concept Ori, חברת דל מצטרפת למשפחה מצומצמת של ניידים בעלי מסך מתקפל בדומה ל-ThinkPad X1 Fold של לנובו ו-Horseshoe Bend של אינטל, כאשר הוא משתמש במסך של כ~13 אינץ' המאפשר לנייד כולו להיות מקופל לגודל של ספר קטן ונוח לאחסון. מכאן גם השם Ori כקיצור של Origami (אוריגמי).

מאחר ומדובר על נייד קונספט בלבד בשלב זה, החברה לא הציגה פרטים נוספים על הנייד עצמו מלבד העבודה כי המסך יגיע ברזולוציית +QHD, אך ניתן לצפות כי במידה והנייד אכן יהפוך למוצר מוגמר, הוא יופעל על ידי מעבד Lakefield העתידי של אינטל ויריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס 10X היעודית של מיקרוסופט.

בעוד ה-Ori מגיע עם מסך 13 אינץ' גמיש, נייד ה-Concept Duet מציע שטח עבודה גדול יותר בגישה אחרת, כאשר במקום מסך אחד גמיש, דל שילבה בו צמד מסכי 13.4 אינץ' רגילים בגוף אחד כשהיא מוותרת על המקלדת המסורתית אותה ניתן למצוא בניידים, ומוסיפה אותה בתוך אביזר חיצוני שניתן להפעיל בנפרד או להרכיב על אחד המסכים באמצעות מגנטים מובנים לשימוש דמוי נייד רגיל.

גם במקרה זה מדובר על נייד קונספט בלבד נכון לרגע זה, כאשר קיים סיכוי גדול יותר לכך כי זה מוצר שיוכל להגיע בעתיד מאחר ומדובר על שימוש בטכנולוגיה קיימת ומוכחת, רק בתצורה לא שגרתית.

בעוד אנו רגילים למחשבים ניידים בתצורה סטנדרטית, מחשבי הקונספט של דל, כמו גם של אינטל ולנובו, מציגים את הדור הבא של הניידים שיציעו שטח עבודה גדול יותר בין אם מדובר על צמד מסכים סטנדרטי או מסך גמיש ומתקפל. נותר לחכות וללמוד כיצד הטכנולוגיה החדשה תשרוד את מבחן המציאות והאם היא תצליח להימנע מהטעויות המוקדמות של המסכים המתקפלים.

מקורות
dell
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות