הוכרזה: MediaTek Helio G80 – מערכת שבבים מתקדמת לשוק הביניים

שבב מדיה-טק תמונה: MediaTek

כשבועיים בלבד לאחר שהציגה את ה-Helio G70, מדיה-טק ממשיכה לחדש את היצע מערכות השבבים שלה ומכריזה על ה-MediaTek Helio G80. מערכת השבבים החדשה מיועדת לשוק הביניים, כאשר זו כוללת חלקים ממפרטה של מערכת השבבים Helio G90 וחלקים ממפרטה של ה-Helio G70.

בתחילה, נוכל לספר כי מערכת השבבים העדכנית מיוצרת בתהליך 12 ננו-מטר, בעודה משלבת מעבד בעל זוג ליבות עוצמתיות מסוג Cortex-A75 הרצות בתדר מירבי של 2 גיגה-הרץ ו-6 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A55 בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. גזרת העיבוד הגרפי של המערכת מתבסס על ליבת העיבוד Mali-G52 אשר נמצאת גם בתוך ה-Helio G70, אך פה נמצא אותה בתדר מירבי של 950 מגה-הרץ, לעומת 820 מגה-הרץ.

בחלקת נפחי האחסון עדיין מאכזב לראות כי מדיה-טק מאפשרת תמיכה רק ב-eMMC 5.1 ולא בזיכרון מסוג UFS, כאשר זו מסוגלת להגיע עם 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה מירבי מסוג LPDDR4x. פלטפורמת ה-Helio G80 תומכת גם בבלוטות’ בגרסה 5.0, שילוב FM רדיו, Wi-Fi 5 ושלל טכנולוגיות המבוססות על בינה מלאכותית כמו ה-AI Face ID המגן על התמונות המשמשות לפתיחת המכשיר.

מערך הצילום המתאפשר בשימוש במערכת השבבים Helio G80 יציע זוג מצלמות ברזולוציות מקסימליות של 16 מגה פיקסל, או חיישן בודד ברזולוציית 48 מגה פיקסל. צילום הוידאו יוכל להיעשות ברזולוציה מקסימלית של 2K בקצב של 30 פריימים לשנייה, או ברזולוציית Full HD בקצב של 60 פריימים לשנייה. את הסרטונים והתמונות הללו נוכל להציג על תצוגה ברזולוציה מקסימלית של +Full HD, ובפריסה של 2520 על 1080 פיקסלים.

בנוסף לדברים הללו, מערכת השבבים מביאה עימה גם את טכנולוגיית ה-HyperEngine אשר מיועדת למטב את חווית המשחק שלנו. הטכנולוגיה הזו עוקבת באופן רציף אחר החיבור שלנו לרשת ה-Wi-Fi או לרשת הסלולרית ומזהה איטיות בגלישה תוך 13 מילי-שניות. בנוסף, המערכת מציעה את טכנלוגיית ה-VoW של החברה, אשר חוסכת בצריכת החשמל בזמן שימוש בשירותיהן של עוזרות קוליות כמו Google Assistant ואחרות.

את ה-MediaTek Helio G80 אנחנו צפויים לראות בפעולה בתוך סמארטפונים כבר בהמשך החודש הנוכחי.

השוואת מפרטים