פלאפון וסלקום מעוניינות לרכוש את גולן טלקום

לוגו גולן טלקום

חברות הסלולר סלקום ופלאפון וחברת “אלקטרה צריכה”, אשר בבעלותה גולן טלקום, יצאו כולן היום בהודעות לבורסה בעקבות הצעות רכש שהוגשו ונוגעות לרכישתה של גולן טלקום. ההצעות מגיעות שבועות בודדים לאחר ש-HOT, באמצעות חברת אלטיס אירופה (Altice Europe), הגישה הצעה דומה לרכישתה של פרטנר.

עסקת סלקום-גולן

במהלך היום (א’, 16.2.2020) סיפקו סלקום ואלקטרה צריכה הודעה דומה, במסגרתה חשפו באופן רשמי כי מתקיימים דיונים לרכישתה של גולן טלקום. סכום עסקת סלקום-גולן לא נמסר בהודעות המידיות של החברות לבורסה, ולפי אתר כלכליסט נאמד בכ-550-650 מיליון שקלים.

עסקת פלאפון-גולן

הודעות נוספות שיצאו בשעות הערב מטעם בזק ואלקטרה צריכה חשפו את סכום ההצעה של פלאפון (חברה בת של בזק) עבור רכישתה של גולן טלקום, זה עומד על 710 מיליון שקלים.

באלקטרה מתייחסים באופן שווה לשתי ההצעות, כך על פי הודעות החברה לבורסה, אשר לפיהן החברה בוחנת כל אחת מההצעות בנפרד ואלו עשויות להבשיל או לא להבשיל לכדי עסקה. מלבד סכום הרכישה, בבזק מציינים כי ההצעה תתבצע כולה במזומן וכי זו תהא תקפה עד ה-15 באפריל, 2020.

חברת גולן טלקום נרכשה על ידי אלקטרה צריכה באפריל 2017 תמורת סכום של 350 מיליון שקלים. באותה עת, חתמה גולן על הסכם שיתוף רשתות ארוך טווח עם חברת סלקום. בבעלותה של אלקטרה כיום 90% ממניות גולן, כש-10% הנותרים נמצאים בידיו של גיל שרון, מנכ”ל “אלקטרה צריכה”.

השוואת מפרטים