לוגו AMD Radeon

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: AMD מגדילה את נתח השוק שלה בתחום כרטיסי המסך

| יום ראשון, 1 במרץ 2020, 11:11 | חומרה, מחשבים

חברת AMD ממשיכה להגדיל את נתח השוק שלה בתחום המחשוב עם עליה של 22.6% במשלוחי כרטיסי המסך ברבעון הרביעי של 2019 בהשוואה לרבעון הקודם, כך עולה מתוך הדו"ח הרבעוני של חברת המחקר JPR (ר"ת Jon Peddie Research). בעוד כמות משלוחי הכרטיסים של AMD עלתה ב-22.6%, משלוחי אינטל גדלו ב-0.2% ו-nVidia ירדו ב-1.9%.

בזמן ששוק כרטיסי המסך נשלט באופן מוחלט על ידי חברת אינטל, בזכות כרטיסי המסך המובנים של החברה המשולבים במרבית מעבדי החברה. בתחום כרטיסי המסך היעודיים המצב שונה, כאשר חברת nVidia מחזיקה 73% אחוז מהשוק וחברת AMD ממשיכה לעלות באופן עקבי מרבעון לרבעון. כיום נתח השוק שלה עומד 27% בכרטיסי המסך היעודיים, על פי נתוני הדו"ל של JPR.

את השינוי החיובי בנתח השוק של AMD אפשר לייחס להצלחת סדרת ה-Radeon RX 5000, אליה משתייכים כרטיסי ה-Radeon RX 5700 מבוססי ארכיטקטורת ה-RDNA החדשה של AMD בייצור 7nm, כאשר החברה צפויה להשיק כרטיסי מסך נוספים במהלך 2020 שיהיו מיועדים להתחרות בכרטיסי השוק הגבוה של nVidia.

נתח שוק כרטיס מסך (מקור JPR)

בעוד ל-AMD יש דרך ארוכה על מנת להעתיק את ההצלחה שלה בשוק המעבדים, בו החברה הגיע לנתח שוק של 40%, הנתונים האחרונים מראים כי יש שיפור לא קטן במצבה של החברה. נותר לראות כיצד השוק ימשיך להתפתח בתחום כרטיסי המסך היעודיים, וחשוב לזכור כי חברת אינטל צפויה להיכנס לתחום עם כרטיסי ה-Xe החדשים שלה, בהם ה-DG1 שהוכרז בינואר.

מקורות
JPR
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות