שבבי QCC514X ו-QCC304X (מקור Qualcomm)

שבבים חדשים של קוואלקום לאוזניות TWS יביאו סינון רעשים ועוזרות קוליות לכולם

חברת קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על הדור הבא של ערכות השבבים לאוזניות ה-TWS שיכללו את סדרת שבבי ה-QCC514x לשוק אוזניות הפרימיום ו-QCC304x לשוק הנמוך והביניים. שתי הסדרות יתמכו בטכנולוגיית ה-TrueWireless Mirroring של החברה, סינון רעשים מסוג Hybrid ANC וצריכה חשמלית נמוכה במיוחד.

משפחת השבבים החדשה של קוואלקום לאוזניות ה-TWS תכיל בשלב הראשון 4 דגמים: QCC5144, QCC5141, QCC3046 ו-QCC3040. בדומה לאופן בו שבבי ה-PMIC החדשים של סמסונג שנועדו לשלב את כלל שבבי ניהול החשמל בתוך שבב אחד, כך גם שבבי ה-QCC החדשים של קוואלקום משלבים את כלל שבבי האודיו השונים באוזניות ה-TWS לכדי פתרון מאוחד, שנועד לחסוך לא רק מקום, אלא גם בחיי הסוללה, ולאפשר עד 13 שעות שימוש עם סוללת 65mAh.

בנוסף לחיסכון בחיי הסוללה והמקום, השבבים החדשים של קוואלקום יתמכו במגוון טכנולוגיות רחב של החברה, בהן:

  • TrueWireless Mirroring – אפשרות לשימוש בכל אוזניה באופן עצמאי או בשתיהן יחד. טכנולוגיית ה-TrueWireless Mirroring מאפשרת מעבר מהיר וחלק בין האפשרויות השונות בהתאם לצרכי המשתמש.
  • סינון רעשים Hybrid ANC – תמיכה בסינון רעשים מובנה בשבבים עצמם עם זמני שיהוי נמוכים במיוחד ותמיכה ב-natural leak-through, סינון רעשי רקע המאפשר לחלק מהצלילים להגיע למשתמש על מנת להשאיר אותו מודע לסביבה בזמן הפעלת סינון הרעשים.
  • תמיכה בעוזרות קוליות – כלל השבבים יגיעו עם תמיכה בהפעלה של מגוון עוזרות קוליות, הכוללות לא רק את Alexa של אמזון או Google Asistent a של גוגל, אלא גם עוזרות דוגמת ביקסבי (Bixby) של סמסונג.

שבבי QCC514X ו-QCC304X (מקור Qualcomm)

בעוד ששתי סדרות השבבים יהיו דומות למדי, עדיין ניתן יהיה למצוא הבדלים בינהן. סדרת ה-QCC304x תגיע עם מעבד אות סיפרתי (DSP) בודד והמשתמש יאלץ להשתמש בכפתור פיזי להפעלה של העוזרת הקולית, ואילו סדרת ה-QCC514x תגיע עם שני מעבדי DSP ותתמוך בהפעלה קולית באמצעות מילות מפתח דוגמת "Alexa" לעוזרת של אמזון, או "OK Goole" לעוזרת של גוגל.

משפחת שבבי האודיו החדשים של קוואלקום צפויה להישלח ליצרנים השונים במהלך חודש אפריל הקרוב, והחברה צופה זמינות של אוזניות שיתבססו עליהן החל מהרבעון השני של 2020.

השבבים החדשים, ובמיוחד ה-QCC304x, יאפשרו ליותר יצרנים להציע סינון רעשים (ANC) במגוון רחב יותר של אוזניות ובמחירים נמוכים יותר מבעבר, כאשר הדבר היחיד שחסר עדיין בשבבים הוא תמיכה בתקן ה-LE Audio היעודי לאודיו. כלל השבבים מוגדרים בשלב זה כמוכנים בלבד לטכנולוגיה החדשה.

מקורות
qualcomm
qualcomm
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות