שלט לוגו סמסונג בתערוכת IFA 2017 בברלין

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמסונג מדווחת על עליה ברווחיות ברבעון הראשון למרות השפעות וירוס הקורונה

סמסונג אלקטרוניקס פירסמה הבוקר (ג', 7.4) את הערכותיה המוקדמות לתוצאות הכספיות שלה עבור הרבעון הראשון של שנת 2020, ועל פי הערכות אלו, מסתמן כי החברה רשמה עליות קלות בהכנסות וברווח התפעולי בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2019, זאת אף ההשפעות על השוק שהגיעו יחד עם התפרצות וירוס הקורונה במהלך רבעון זה.

התוצאות הכספיות הסופיות של החברה יפורסמו רק לקראת סוף חודש אפריל, אך הערכותיה המוקדמות של סמסונג מעידות על הכנסות של כ-55 טריליון וון קוריאני (כ-44.96 מיליארד דולר) ורווח של כ-6.4 טריליון וון (כ-5.23 מיליארד דולר). נתונים אלו מעידים על עליה של כ-5% בהכנסות וקרוב ל-3% ברווח התפעולי אל מול נתוני הרבעון הראשון בשנת 2019.

סמסונג לא מספקת פרטים נוספים אודות הנתונים אותם היא מפרסמת, כך שלא ניתן לדעת מהו הגורם הישיר לעליות, שמגיעות אף המצב הקיים. מתוך הנתונים שמפרסמת גוגל אודות השפעות ההתנהגות של אנשים מאז התפרצותו של נגיף הקורונה, ישנה השפעה ברורה על הצריכה, מה שצפוי להשפיע על סמסונג באופן ישיר.

על פי ההערכות בשוק, הגורם לעליה ברווחיות החברה במהלך הרבעון הראשון, למרות התפרצות הוירוס והשפעותיו על המסחר השוטף בעולם, הוא תחום שבבי הזיכרון, שתפס תאוצה בעקבות המעבר של חלק נרחב מהאוכלוסיה לעבודה בבית, מה שדרש התאמות לחוות שרתים של חברות המספקות שירותים לצרכים אלו, כמו מפתחת פלטפורמת שיחות הוידאו Zoom, שצמחה באופן משמעותי מאז פרוץ המשבר.

סמסונג אינה היחידה אשר צפויה להראות חולשה במהלך המשבר הנוכחי. על פי נתונים קודמים שפורסמו על ידי חברת המחקר Strategy Analytics, ראה שוק המובייל ירידה חדה במשלוחי הטלפונים במהלך חודש פברואר, ירידה אשר ככל הנראה נמשכה גם אל תוך מרץ. על פי אותם נתונים, כמות הסמארטפונים שנשלחו בעולם במהלך חודש פברואר האחרון עמדה על 61.8 מיליון יחידות, ירידה של 38% בהשוואה לנתוני פברואר 2019.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות