חיישן ISOCELL GN1 (מקור סמסונג)

הוכרז: Samsung ISOCELL GN1 – חיישן 50 מגה-פיקסל בעל פוקוס מהיר במיוחד

| יום שלישי, 19 במאי 2020, 14:22 | סלולר

חברת סמסונג (Samsung) הכריזה על ISOCELL GN1, חיישן צילום בגודל 1/1.3 אינץ' וברזולוציית 50 מגה-פיקסל, המשלב לראשונה בחיישן בודד את טכנולוגיות ה-Dual Pixel ו-Tetracell של החברה, כשהוא מגיע עם גודל פיקסל של 1.2μm (מיקרו-מטר), מציע פוקוס מהיר במיוחד ומסוגל לצלם וידאו 8K ב-30FPS.

חיישן ה-GN1 החדש משתמש בטכנולוגיית הטטרהסל (Tetracell), המשפרת צילומים בסביבה עם תאורה נמוכה ואת איכות הצילום בסביבה מוארת על ידי מיזוג בין 4 פיקסלים שכנים ל-1, לקבלת רגישות גבוהה יותר בתאורה נמוכה. בנוסף, נעשה שימוש גם בטכנולוגיית ה-Dual Pixel, המשתמשת בשתי פוטודיודות בעבור כל פיקסל על מנת להגדיל את איכות התמונה ומאפשרת צילומי בוקה (bokeh) באמצעות מצלמה בודדת.

יתרון נוסף של ה-Dual Pixel הוא ה-Dual Pixel PDAF (ר"ת phase detection autofocus), טכנולוגייה הנמצאת בדרך כלל במצלמות DSLR ומאפשרת לבצע פוקוס בצורה מהירה ומדויקת בהרבה, כאשר החיישן מצוייד ב-100 מיליון PDAF agents לפוקוס מהיר. החיישן מגיע עם מייצב תמונה אלקטרוני EIS (ר"ת electronic image stabilization) מבוסס ג'ירוסקופ (Gyroscope) לצילום יציב ו-Smart-ISO להגדרה אוטומטית של ISO הצילום לאיכות תמונה טובה יותר.

חיישן ISOCELL GN1 (מקור סמסונג)

חיישן ה-ISOCELL GN1 יגיע לייצור המוני במהלך החודש, כאשר נכון לעכשיו לא ידוע באיזה מכשיר הוא יהיה זמין.

בעוד לא מעט אנשים יתמקדו בעובדה כי מדובר בחיישן 50 מגה-פיקסל, כאשר יש לסמסונג כבר חיישני +100 מגה פיקסל, דוגמת ה-ISOCELL Bright HMX ו-ISOCELL Bright HM1, קשה יותר לפספס מה שחסר בשם ה-GN1, הסדרה היעודית שלו. חיישן ה-GN1 משלב מספר טכנולוגיות שהופיעו בעבר בסדרות חיישני צילום נפרדות בחיישן אחד המאפשר לספק תמונה איכותית יותר על אף שכמות הפיקסלים בה קטנה יותר.

מקורות
samsung
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות