הדלפה: סדרת כרטיסי המסך הבאה של AMD תתבסס על ליבת ה-Navi21

Radeon RX Radeon RX

הדלפה חדשה חושפת מידע ראשוני על סדרת כרטיסי המסך הבאה של חברת AMD. כרטיסי ה-Radeon החדשים ישתמשו בליבת ה-Navi21 של AMD המבוססת על ארכיטקטורת ה-RDNA 2 בייצור 7nm, שצפויה להגיע ב-4 גרסאות לשוק הביתי, צמד גרסאות לשוק העסקי ו-4 גרסאות יעודיות למחשבי אפל.

המידע המעניין ביותר בהדלפה החדשה מגיע בהקשר לליבת ה-Navi21, אחד מפתרונות ה-“Big Navi” של AMD שנועד לתת מענה לשוק הגבוה, ותגיע בגודל ליבה של 505 מ”מ רבוע ועד 80 יחידות עיבוד CU (ר”ת compute units) האמורות לספק שיפור ביצועים של כ~50% לוואט בהשוואה לדור הקודם.

בעוד רוב המידע בהדלפה מדבר על ליבת ה-Navi21, שתהיה הגדולה ביותר מבין ליבות ה-Navi2X של AMD, קיים אזכור גם לצמד ליבות נוספות מדגם Navi22 ו-Navi23 הצפויות להיות קטנות יותר מה-Navi21, עם גודל של 340 ו-240 מ”מ מרובע בהתאמה, אך ללא מידע מפורט עליהן נכון לעכשיו.

שיפור ביצועים RDNA 2 (מקור wccftech)

בסדרת כרטיסי ה-Navi21 המיועדת לשוק הביתי נוכל למצוא 4 דגמים:

בנוסף לארבעת כרטיסי ה-Navi21 המיועדים לשוק הביתי, צפויות להגיע 6 גרסאות נוספות של הכרטיסים, צמד כרטיסי Navi Pro המיועדים לשוק העסקי ו-4 דגמי כרטיסים המיועדים למחשבי חברת אפל:

  • Navi21 Pro-XT – גרסה מקבילה ל-Radeon Pro W5700X.
  • Navi21 Pro-XL – גרסה מקבילה ל-Radeon Pro W5700.
  • Navi21 XTA ו-Navi21 XLA –  מיועדים למחשבי ה-iMac או iMac Pro.
  • Navi21 Pro-XTA ו-Navi21 Pro-XLA – ככל הנראה מיועדים למחשב ה-Mac Pro.

לבסוף, מלבד הכרטיסים החדשים שיתבססו על ליבת ה-Navi21, חברת AMD צפויה להציג רענון גרסה לכרטיסי Navi10 מבוססי ה-RDNA מהדור הנוכחי עם גרסאות ה:

נותר כרגע לחכות ולראות מה יהיו המפרטים של כרטיסי ה-Navi21 החדשים וכיצד הם יתחרו בכרטיסי ה-GeForce GTX ו-GeForce RTX של חברת nVidia, כאשר כבר היום ניתן לראות שיפור במצב נתח השוק של AMD עם כרטיסי ה-Radeon RX מבוססי ה-RDNA.

השוואת מפרטים