הוכרזו: AMD Navi 2X – ליבות גרפיות בארכיטקטורת RDNA 2

לורה סמית, דירקטורית חטיבת Radeon ב-AMD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) לורה סמית, דירקטורית חטיבת Radeon ב-AMD (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

חברת AMD הכריזה על הדור הבא של הליבות הגרפיות שלה שיגיעו תחת השם Navi 2X וישתמשו בארכיטקטורת RDNA 2 משודרגת שתציע שיפור ביצועים של 50% לוואט בהשוואה לדור הקודם, כמו גם תוספת תמיכה בביצוע Ray Tracing חומרתי שהיה חסר עד כה בכרטיסי החברה, דבר שצפוי לאפשר לה להתחרות טוב יותר בכרטיסי ה-GeForce RTX a המתחרים של Nvidia.

המידע החדש שמגיע מ-AMD תואם למפת הדרכים האחרונה של החברה שהוצגה בספטמבר 2019, עם השדרוג הצפוי של ארכיטקטורת ה-RDNA שהוצגה עבור כרטיס ה-Radeon RX 5700. עם זאת, קיים הבדל משמעותי אחד בין מפת הדרכים למידע החדש והוא נעוץ סביב השימוש במושג +7nm לעומת 7nm בלבד בהכרזה החדשה, שינוי שנובע לפי AMD מהכוונה לכך כי מדובר על גרסת ייצור משופרת של ה-7nm בייצור TSMC, שהספיקה באותו זמן לחלק את ה-7nm ל-N7P ו-+N7.

הליבה הגרפית החדשה צפויה להציג שיפור של עד 50% בביצועים, באופן דומה לשיפור הביצועים בין ליבת ה-GCN הישנה של AMD ל-RDNA, מה שיאפשר לחברה להציע מגוון רחב יותר של כרטיסי מסך שיוכלו להתחרות בכרטיסים של nVidia ולהמשיך להגדיל עוד יותר את נתח השוק הצומח של החברה.

שיפור ביצועים RDNA 2 (מקור wccftech)

בניגוד לסדרת כרטיסי ה-Radeon הנוכחית של החברה, שמיועדת בעיקר לתת מענה לכרטיסי הביניים של nVidia, הכרטיסים המבוססים על הארכיטקטורה העדכנית יהיו מיועדים למשחקים ברזולוציית 4K, עם תמיכה ב-Ray Tracing חומרתי מסוג DXR (ר”ת DirectX Raytracing) ותמיכה ב-VRS (ר”ת Variable Rate Shading), בדומה לסדרת ה-GeForce RTX של nVidia, ויוכלו לספק למשתמשים חווית גיימינג משופרת.

יש גם לזכור כי ה-RDNA 2 אינו מיועד רק למחשבים נייחים או ניידים, אלא גם לדור הבא של הקונסולות, ה-Xbox Series X מבית מיקרוסופט ו-PlayStation 5 של סוני, תחום בו AMD שולטת באופן בלעדי מזה מספר שנים.

שיפורי RDNA 2 (מקור wccftech)

נותר רק לחכות ולראות כיצד הדור הבא של כרטיסי ה-Radeon ישתוו בפועל לכרטיסי ה-GeForce של nVidia, כאשר ניתן לצפות כי הם יקראו Radeon RX 6000. מה שלא ידוע כיום, ובמיוחד לאור השפעות מגפת הקורונה (COVID-19) ברחבי העולם, הוא תאריך ההשקה הרשמי של הכרטיסים הבאים מבית AMD.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים