לוגו דפדפן גוגל כרום

מקור: Google

הסוף לצריכת הזיכרון המוגזמת של דפדפן הכרום?

עדכון "מאי 2020" של מערכת ההפעלה Windows 10 של מיקרוסופט מגיע עם מנגנון ניהול זיכרון משופר בשם SegmentHeap, מנגנון שעשוי להביא איתו שיפור משמעותי בעבור משתמשי דפדפן הכרום (Chrome) של גוגל בדמות חיסכון בצריכת הזיכרון של הדפדפן שצפוי להגיע ל-27% ואף ליותר מכך.

בעוד שדפדפן הכרום (Chrome) של גוגל הוא הדפדפן הפופולרי ביותר בעולם עם נתח שוק של כ~70%, הוא ידוע בצריכת הזיכרון המוגזמת שלו בהשוואה לדפדפנים אחרים, דבר שגרר במהלך השנים לא מעט בדיחות על חשבון דפדפן הכרום, כאשר צריכת הזיכרון הגדולה פוגעת בסופו של דבר גם בחווית השימוש הכללית במחשב.

כאן נכנס לתמונה ה-SegmentHeap של מיקרוסופט, מנגנון יעול זיכרון שנועד ליישומי Win32 ששולב בדפדפן ה-Microsoft Edge מבוסס מנוע הכרומים של מיקרוסופט, שם הצליח להציג שיפור בצריכת הזיכרון של עד 27%. אחד ממפתחי הכרומיום עליו מבוסס הכרום כתב כי ניתן יהיה להוסיף את ה-SegmentHeap גם לכרום, על מנת לגרום למערכת הווינדוס 10 להשתמש במנגנון ניהול הזיכרון החדש והיעיל יותר של מיקרוסופט, דבר שצפוי לגרור חיסכון זיכרון גדול מאוד ויפתור את אחת הבעיות הגדולות ביותר של דפדפן הכרום.

לאור ה"הצלחה" בחיסכון הזיכרון עם דפדפן ה-Edge החדש של מיקרוסופט המבוסס מנוע הכרומיום, אנו צפויים לראות שיפור צריכת זיכרון זהה גם בדפדפן הכרום, כאשר לפי הערכת המפתח השיפור יהיה גדול יותר במחשבים מרובי ליבות. נכון לעכשיו עדיין לא ידוע באיזה גרסת כרום ישולב השימוש ב-SegmentHeap, אך ידוע שמשתמשים יצטרכו להשתמש בגרסת "מאי 2020" של ווינדוס 10, הידועה גם כגרסה 2004, על מנת לנצל שיפור זה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות