מעבד גרפי Xe HP (מקור Raja Koduri)

הצצה ראשונה למעבדי ה-Xe HP הגרפיים של אינטל לשרתים

| יום שישי, 26 ביוני 2020, 17:58 | חומרה, מחשבים
תגיות: Intel, Xᵉ, Xe HP, אינטל

סדרת ציוצים חדשה של ראג'ה קודורי (Raja Koduri), הארכיטקט הראשי של אינטל, מספקת הצצה ראשונה למעבדי ה-Xe HP הגרפיים של החברה המיועדים לשימוש בשרתים, המקבלים מראג'ה את הכינוי BFP או big ‘fabulous’ package או בתרגום חופשי לעברית "חבילה 'נהדרת' גדולה".

אחד מהשינויים הגדולים ביותר בתחום המחשוב שצפויים להתרחש בתקופה הקרובה הוא הכניסה של אינטל תחום העיבוד הגרפי, עליו הכריזה החברה עוד ב-2018. השקת פתרונות ה-Xe של החברה צפויה לכלול פתרונות למשתמש הביתי מסדרת ה-Xe LP, המשולב גם בכרטיס ה-Intel DG1 של החברה, כאשר התחום העסקי ותחום השרתים צפויים לקבל את מעבדי ה-Xe HP ו-Xe HPC של החברה.

ראג'ה העלה מספר תמונות מביקור במעבדת ה-Xe של אינטל בפולסום שבקליפורניה ארה"ב, בהן הוא מציג 3 גרסאות של מעבדי ה-Xe HP לתחום השרתים, כאשר הוא משתמש בסוללה לקנה מידה. לפי המידע הקיים, מעבדי ה-Xe הגרפיים מגיעים ב-3 תצורות בהתאם לכמות מעבדי ה-Xe או "אריחי" (Tile) ה-Xe המשולבים בהם, מאריח בודד ועד 4 אריחי Xe.

גרסאות מעבד ה-Xe HP הגרפי (מקור Raja Koduri)

מעבדי ה-Xe HP הגרפיים צפויים להגיע ב-3 תצורות "אריחים":

  • ה-Xe HP עם אריח GPU בודד – צפוי להגיע עם 512 יחידות עיבוד (EU) וכ~4096 ליבות עיבוד סה"כ, לעוצמת עיבוד של 12.2TFLOPs בצריכה של 150W.
  • ה-Xe HP עם צמד אריחי GPU – צפוי להגיע עם 1024 יחידות עיבוד (EU) וכ~8192 ליבות עיבוד סה"כ, לעוצמת עיבוד של 20.48TFLOPs בצריכה של 300W.
  • ה-Xe HP עם ארבע אריחי GPU – צפוי להגיע עם 2048 יחידות עיבוד (EU) וכ~16,384 ליבות עיבוד סה"כ, לעוצמת עיבוד של 36TFLOPs בצריכה של 400W~500W.

בנוסף לצילום של מעבדי ה-Xe עצמם, ניתן לראות גם צמד תמונות בהן מופיעים המעבדים בתצורות הניסוי שלהם במעבדות החברה.

השקת פתרונות ה-Xe של אינטל צפויה להיות אחד מהצעדים הגדולים ביותר של החברה בשנים האחרונות, כאשר היא לא רק תתחרה ב-AMD ו-nVidia בשוק הפרטי עם כרטיס מסך למשתמשים הרגילים שיתבססו על ה-Xe, אלא בעיקר בתחום השרתים המתבססים היום על ליבות גרפיות לביצוע חישובים מורכבים במיוחד.

מקורות
wccftech
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות