מערכת Windows 10 build 20161 (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט מציגה שיפורים לעיצוב של Windows 10

חברת מיקרוסופט (Microsoft) שחררה את Windows 10 Insider Preview Build 20161, גרסת המפתחים המוקדמת של מערכת הווינדוס 10 המיועדת למעגל בודקי התוכנה של החברה. העדכון החדש מציג את שלל השינויים והשיפורים אותם החברה מתכננת להוסיף למערכת ההפעלה בעדכון הבא שיגיע במהלך 2021.

בעוד שלא מדובר על גרסה סופית או יעודית לקהל הרחב, גרסת ה-Build 20161 מאפשרת לקבל הצצה מהירה לשינויים אותם החברה צפויה להוסיף בעדכונים הבאים שלה, כאשר כמו תמיד ייתכנו שינויים ושיפורים נוספים בין גרסת הפיתוח הנוכחית והגרסה הסופית שתצא בשנה הבאה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תפריט התחלה חדש ל-Windows 10

השינוי הגדול ביותר אותו מיקרוסופט מציגה בגרסה החדשה הוא עדכון לתפריט ה"התחל" של המערכת, שמגיע בגרסה החדשה עם עיצוב ויזואלי משופר המוותר על הרקע המרובע והכחול של האייקונים וה"אריחים" ומחליף אותם ברקע שקוף למחצה, שישתנה בהתאם לערכות הנושא השונות אותן בוחר המשתמש, כאשר החברה שיפרה גם את המצב הכהה (Dark Mode) שנוסף בעדכונים קודמים.

שינוי תפריט ההתחל ב-Build 20161 (מקור מיקרוסופט)

בנוסף לתפריט ה"התחל" שיעבור רענון, מיקרוסופט מעדכנת גם את שורת המשימות (Taskbar), שתהפוך לחכמה יותר בגרסה החדשה ותתאים את עצמה באופן אוטמטי למשתמש בהתאם לשימוש שלו במערכת, כאשר בדוגמה של מיקרוסופט שורת המשימות מוסיפה באופן אוטומטי קיצורי דרך ל-Xbox למשתמשים בעלי חשבון Xbox וקיצור ל-Your Phone למשתמשי אנדרואיד.

שיפור נוסף קשור לדפדפן ה-Microsoft Edge העדכני של החברה, כאשר בגרסה החדשה המשתמשים יוכלו לעבור בין הטאבים השונים בדפדפן באמצעות שילוב המקשים ALT+TAB, המוכר יותר כקיצור מעבר מהיר בין היישומים הפתוחים השונים במערכת ההפעלה ווינדוס. עדכון זה ישולב בגרסאות הפיתוח של ה-Microsoft Edge מגרסה 83.0.475.0 ומעלה.

שורת משימות מעודכנת (מקור מיקרוסופט)

פי'צר נוסף שאינו קשור לגרסת ה-Build 20161 מגיע בדמות תוכנת המחשבון המשופרת שהוצגה בינואר השנה והופכת עכשיו זמינה לכל המשתמשים. גרסת המחשבון החדשה של מיקרוסופט מוסיפה לתוכנה הוותיקה של החברה פונקציות של מחשבון גרפי עם תצוגת גרפים מרובים, עם משתנים ויכולות ניתוח לגרפים הללו.

אפשרות המחשבון הגרפי החדשה זמינה למשתמשי "עדכון מאי 2020" עם עדכון המחשבון דרך חנות האפליקציות של מיקרוסופט.

מחשבון גרפי (מקור מיקרוסופט)

נכון לעכשיו, עדכון ה-21H1 הבא של מיקרוסופט למערכת הווינדוס 10 שצפוי להגיע בחציון הראשון של 2021 לא צפוי להביא איתו שיפורים ושינויים גדולים במיוחד, כאשר מרביתם מתמקדים בנושאים עיצוביים, אך כרגיל, העדכון החדש יביא איתו סט שלם של תיקוני באגים, ואם לשפוט על פי הניסיון הקודם של עדכוני מיקרוסופט – גם באגים נוספים למערכת.

מקורות
windows
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות