סמסונג מאשרת: “נחשוף Galaxy Note וסמארטפון מתקפל חדשים ב-5 באוגוסט”

לוגו Samsung צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

סמסונג תערוך את אירוע ההכרזה Unpacked 2020 ביום רביעי הבא, ה-5.8, ואף הספיקה לחשוף מספר טיזרים הנוגעים לאירוע, האחרון מהם מגיע בדמות “טריילר” שמציג צלליות של המוצרים שיוצגו בו. כעת, במסגרת הצגת דוחותיה הכספיים, מאשרת סמסונג באופן שלא משתמע לשתי פנים, כי סדרת ה-Galaxy Note 20 וכן הסמארטפון המתקפל החדש Galaxy Z Fold 2, ייחשפו שניהם באירוע זה.

בהודעה לעיתונות ששלחה סמסונג על תוצאותיה הכספיות נכתב (בתרגום חופשי לעברית):

מכירות הטלפונים צפויות לעלות ברבעון השלישי, רבעון מול רבעון, תוך היסמכות על מגוון מוצרים רחב יותר והודות להשקתם של מכשירי דגל חדש, כולל ה-Galaxy Note וסמארטפון מתקפל חדש, שיוצגו באירוע הוירטואלי Galaxy Unpacked ב-5 באוגוסט.

שיפור ברווחיות חטיבת המובייל

הדגש של סמסונג על השקת מכשירי הדגל החדשים מגיע על רקע ירידה חדה במכירות חטיבת המובייל במהלך הרבעון השני של השנה, אלו הסתכמו ב-20.75 טריליון וון קוריאני (כ-17.4 מיליארד דולר) ושיקפו ירידה של כ-20 אחוזים משנה לשנה. בסמסונג מסבירים כי הירידות נובעות בעיקר מסגירת חנויות וסגרים שהתקיימו ברחבי העולם לאחר התפרצותה של מגיפת הקורונה, כאשר הרבעון השני משקף את הפגיעה במכירות חטיבת המובייל של החברה בעקבות המגפה באופן משמעותי יותר מזה שראינו ברבעון הראשון, אז רשמה חטיבה זו ירידה קלה יותר במכירות, שהסתכמה ב-4 אחוזים משנה לשנה.

בצד הרווח התפעולי רושמת סמסונג הישג מרשים, עם צמיחה של כ-25 אחוזים משנה לשנה. חטיבת המובייל חתמה את הרבעון השני עם רווח תפעולי של 1.95 טריליון וון (כ-1.63 מיליארד דולר), זאת, לדברי החברה, עקב צמצום משמעותי בהוצאות השיווק והפרסום במהלך הרבעון.

כפי שדיווחה החברה מוקדם יותר החודש, הצליחה סמסונג אלקטרוניקס להציג צמיחה כללית ברווחיות, זו נמדדת בכ-23.5 אחוזים משנה לשנה, אף הירידה בסעיף ההכנסות, שהסתכם ב-52.97 טריליון וון (כ-44.4 מיליארד דולר), ומשקף ירידה שנתית של כ-6%. הירידה הכללית בהכנסות משתקפת היטב בכל חטיבות החברה, זאת פרט לחטיבת שבבי הזיכרון, שראתה עליה של כ-19% בהכנסות משנה לשנה, אותה מסבירה סמסונג תוך ציון דרישה גבוהה יותר לשבבי זיכרון עבור שרתים ומחשבים אישיים במהלך הרבעון השני של השנה.

השוואת מפרטים