דפדפן אינטרנט אקספלורר (מקור pixabay)

מיקרוסופט תפסיק לתמוך בדפדפני אקספלורר 11 ו-Edge ב-2021

חברת מיקרוסופט (Microsoft) "מחסלת" את דפדפני האינטרנט אקספלורר 11 (Internet Explorer) ואדג' (Edge)  ומודיעה על סוף התמיכה בהם ב-2021. בעוד החברה תפסיק לתמוך בדפדפן האדג' המקורי ב-9.3.2021, היא צפויה להפסיק את התמיכה של שירות ה-Microsoft 365, השם החדש לשירות ה-Office 365 של החברה, בדפדפדן האקספלורר בעוד כשנה, ב-17.8.2021, כאשר היא אף תסיר את התמיכה בו משירות ה-Microsoft Teams כבר ב-30.11.2020.

ההכרזה החדשה מסמנת למעשה סוף של תקופה ואת ה"מסמר האחרון" של החברה בדפדפן האקספלורר הוותיק שלה ודפדפן האדג' המקורי שהשתמש במנוע ה-EdgeHTML, דפדפנים שהוחלפו למעשה על ידי ה-Microsoft Edge, הגרסה העדכנית של דפדפן האדג' המבוססת על מנוע הכרומיום (Chromium) של גוגל.

בעוד שמיקרוסופט מנסה כבר מספר שנים להעביר את משתמשי האקספלורר לדפדפני האדג', במרבית המקרים משתמשים עסקיים העדיפו להישאר עם דפדפן האקספלורר הרגיל שנחשב כיום לפחות מאובטח, כאשר לשם כך היא אף שילבה מצב תאימות IE Mode יעודי שנועד לאפשר למשתמשים עסקיים לדמות את האקספלורר על דפדפן האדג'.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לוח הזמנים לסיום התמיכה ב-Internet Explorer 11 (מקור מיקרוסופט)

בעוד שבפועל דפדפן האקספלורר 11 ואדג' המקורי לא יעלמו, סיום התמיכה בהם בשירותי מיקרוסופט השונים, ובמיוחד הפסקת הפצת עדכוני אבטחה חדשים לדפדפנים, נועדו לדרבן יותר משתמשים לעבור לדפדפן המיקרוסופט אדג' החדש של החברה, עם הדגשה של מיקרוסופט כי מצב התאימות היעודי שקיים בו לאקספלורר אמור לתת מענה לצרכי המשתמשים הזקוקים לו.

מקורות
microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות