שלט ARM (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

דיווח: ARM תימכר ל-NVidia ב-40 מיליארד דולר

| יום ראשון, 13 בספטמבר 2020, 12:12 | כלכלי

המגעים בין ARM ו-NVidia עשויים להבשיל בקרוב לעסקה ממשית, כאשר דיווח חדש של הוול סטריט ג'ורנל מעיד על כך שתאגיד סופטבנק, ש-ARM נמצאת בבעלותו ב-4 השנים האחרונות, ימכור את האחרונה ל-NVidia בסכום המשוער לעמוד על כ-40 מיליארד דולר.

חברת ARM מפתחת את ארכיטקטורות המעבדים שנמצאים כמעט בכל מכשיר מובייל בעשור האחרון, בעוד אנווידיה (NVidia) התמקדה לאורך שנות פעילותה הרבות בפיתוח ומכירה של שבבים גרפיים. את ARM רכש תאגיד סופטבנק (Softbank) לפני 4 שנים בלבד, ביולי 2016, תמורת סכום שנאמד ב-31 מיליארד דולר, כך שמכירה בסכום של כ-40 מיליארד דולר מעידה על תשואה של כ-25% על ההשקעה במהלך התקופה.

עבור NVidia, תאפשר עסקת הרכישה של ARM לחזק את מעמדה בתחום השבבים אל מול מתחרותיה הקיימות – אינטל ו-AMD, עם הצעה עשירה יותר של מוצרים, המשלבת בין מעבדים למוצרי מובייל (סמארטפונים, טאבלטים, מוצרי האינטרנט של הדברים ועוד) ובין מאיצים גרפיים חזקים אותם מייצרת החברה תחת סדרות ה-GeForce השונות שלה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

העסקה מגיעה בשלב בו ARM עושה את דרכה לכיוון כניסה משמעותית יותר לשוק המחשוב, כאשר רק לאחרונה השיקה ARM את מעבדי ה-Cortex X, אלו מאפשרים לחברות ליצור גרסאות מותאמות של ליבות ARM באופן ספציפי בעבור המכשירים שלהם בסיוע החברה. חברת אפל כבר הספיקה להצהיר באופן פומבי כי היא מתכננת להשתמש בפלטפורמה החדשה של ARM לצורך פיתוח מעבדים עבור מחשבי המק שלה תוך שנים בודדות, תוך כוונה להותיר מאחור את מעבדיה של אינטל, בהם היא עושה כיום שימוש במחשביה.

העסקה עשויה להתפרסם באופן רשמי כבר בשבוע הקרוב, אך עשויה להתקל בהתנגדויות מצד לקוחותיה הקיימים של ARM, בהם סמסונג, אפל ומפתחי שבבים נוספים בשוק.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות