וואטסאפ משיקה את פיצ’ר ה”הודעות זמניות” – הודעות שיעלמו לאחר 7 ימים

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואטסאפ (Whatsapp) הכריזה על הוספת פיצ’ר “הודעות זמניות” (disappearing messages) לאפליקציית המסרים הפופולרית של החברה, אפשרות שתהיה זמינה בשיחות בין משתמשים ואף בקבוצות ותאפשר למחוק באופן אוטומטי שיחות וקבצי מדיה לאחר 7 ימים.

פיצ’ר ההודעות הנעלמות מגיע יומיים בלבד לאחר הוספת מערכת “ניהול האחסון” המשופרת של וואטסאפ, כאשר מדובר למעשה לשם הסופי לפיצ’ר ה-Expiring Messages שנחשף בגרסת בטא מוקדם יותר השנה. פיצ’ר ההודעות הנעלמות יהיה זמין בצ’אט פרטי בין משתמשים או בקבוצות, כשהאפשרות החדשה תהיה תקפה רק להודעות שישלחו לאחר הפעלת הפיצ’ר החדש, כאשר הוא ניתן להפעלה על ידי שני הצדדים בשיחות צ’אט רגילות או על ידי מנהלי קבוצות.

בעוד שבשלב הראשוני האפשרות החדשה תגיע עם הגבלה של 7 ימים בלבד, מההודעה הרשמית של וואטסאפ ניתן להבין כי היא צפויה להוסיף בהמשך פרקי זמן נוספים. עם זאת, החברה מדגישה כי פיצ’ר ההודעות הנעלמות איננו מבטיח את פרטיות ההודעות, מלבד האפשרות הפשוטה של צילום מסך על ידי המשתמש, ציטוט של ההודעה הנעלמת ישאיר את תוכן ההודעה גם לאחר חלוף 7 ימים, כמו גם העברה של ההודעה לשיחה אחרת, כאשר מדיה תימחק רק במידה והמשתמש לא הוריד אותה במהלך פרק זמן זה למכשיר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

פיצ’ר ההודעות הנעלמות (מקור וואטסאפ)

פיצ’ר ההודעות הנעלמות צפוי להיות זמין באופן פומבי במהלך החודש, כאשר ניתן לראות את ההסבר הרשמי על היכולות שלו בעמוד ה-FAQ של החברה.

בעוד שלא מדובר על פתרון פרטיות אמיתי לאור היכולת של המשתמש לשמור את ההודעה בתור תמונה, להגיב או להעביר אותה הלאה, עדיין מדובר בתוספת נחמדה שתשפר את חווית השימוש אצל משתמשים המעדיפים שההודעות שלהם לא ישמרו באופן אוטומטי ומלא כפי שזה נעשה כיום.

השוואת מפרטים