דיווחים מסין: קוואלקום קיבלה אישור למכור שבבים לוואווי

שלט קוואלקום צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

כבר שנה וחצי עברו מאז נכנסה וואווי (Huawei) ל-Entity List של ארה”ב, רשימת חברות עליהן מטיל הממשל האמריקאי סנקציות שונות בשל סיכון לכאורה של בטחון הפנים של התושבים. הסנקציות שהוטלו על וואווי מונעות ממנה לקיים עסקים תקינים עם חברות אמריקאיות, אלא אם קיבלו החברות אישור מיוחד לכך. דיווחים המגיעים כעת מסין מעידים על כך שחברת קוואלקום קיבלה אישור כזה, מה שיאפשר לחברה לספק את שבביה לשילוב במוצריה של וואווי.

דיווח של אתר 36kr.com הסיני מעיד על כך שקוואלקום קיבלה אישור מיוחד שיאפשר לה להתחיל למכור את שבביה לחברת וואווי. אישור זה דרוש לחברה במיוחד בשלב זה, לאחר שסנקציות נוספות שהגיעו לאחרונה כנגד החברה הביאו לעצירה כמעט מוחלטת של עבודתה מול TSMC, האחראית על הייצור בפועל של שבבי ה-Kirin אותם מפתחת וואווי באופן עצמאי דרך החברה הבת HiSilicon.

האישור החדש עשוי לאפשר לקוואלקום למכור לוואווי את שבבי ה-Snapdragon שלה עבור מכשירים קיימים כמו ה-Huawei Mate 40 שהוכרז לאחרונה, וגם למוצרים עתידיים כמו סדרת ה-Huawei P50 הצפויה להיחשף בשנה הבאה. בעוד שקוואלקום לא אישרה באופן רשמי כי קיבלה את האישור, החברה הצהירה כי הגישה בקשה לקבלת האישור עת פירסמה את דוחותיה הכספיים האחרונים עבור הרבעון השלישי של השנה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

קוואלקום אינה היחידה שהגישה בקשה לאישור עבודה מול וואווי, כאשר אישורים דומים ניתנו על פי דיווחים שונים גם לאינטל, Samsung Display, סוני, מיקרוסופט ואחרים. אישורים אלו יכולים לספק חמצן לעבודתה השוטפת של וואווי בייצור טלפונים ומוצרים נוספים באופן שוטף, אך החברה עדיין עומדת מול מכשול משמעותי עצם אי יכולתה לשלב את שירותי גוגל וחנות האפליקציות Play במכשיריה, מה שמונע ממנה לשווק את אלו באופן תקין באירופה, ישראל ומדינות רבות נוספות בעולם.

בצל הסנקציות, החלו לאחרונה להגיע דיווחים על כך שבוואווי מתכננים למכור את חטיבת המוצרים Honor, זו ככל הנראה תימכר לקבוצת חברות תמורת סכום המוערך בכ-15 מיליארד דולר. המכירה עשויה לספק לוואווי בסיס מזומנים להשקעה בפיתוח פרוייקט המעבר שלה למערכת ההפעלה הייעודית HarmonyOS, את זו מפתחת החברה כתחליף לאנדרואיד במכשירי המובייל, אך גם עבור מוצרים בקטגוריות נוספות.

השוואת מפרטים