גאדג’טי מסקר: רצועת הכושר Honor Band 6 – על גבול השעון החכם

Honor Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)

תחום רצועות הכושר החכמות מתפתח משנה לשנה, כאשר הפעם אנו בודקים את רצועת ה-Honor Band 6 ממותג ההונור (Honor), שפעל לשעבר תחת המטריה של וואווי (Huawei) אך נמכר לאחרונה והחל לפעול באופן עצמאי. ה-Band 6 מותחת את הגבול בין רצועות כושר חכמות ושעונים חכמים רגילים בזכות מסך 1.47 אינץ’, הגדול באופן משמעותי בהשוואה לרצועות כושר מתחרות.

רצועת ה-Honor Band 6 הוכרזה בחודש נובמבר כדגם ההמשך לרצועת ה-Honor Band 5 מ-2019, שאף היא נסקרה באתר, כאשר הרצועה החדשה מגיעה עם גוף פלסטיק שחור ו-3 אפשרויות צבע לרצועה: אפור (Seagull Grey), ורוד (Coral Powder) ושחור (Meteorite Black). בסקירה בדקנו את הדגם הסיני המגיע עם NFC, אם כי פונקציה ספציפית זו רלוונטית אך ורק לשוק הסיני לשם שימוש בשירות התשלומים AliPay.

Honor Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Honor Band 6

בדומה לרצועות כושר אחרות, ה-Honor Band 6 מגיעה בעיצוב מלבני ומוארך יחסית, אך בניגוד לכל רצועה אחרת בשוק – בצד הקדמי של הדגם החדש ניתן למצוא מסך AMOLED צבעוני וענק במיוחד בגודל של 1.47 אינץ’ וברזולוציית 194×368, עם יחס מסך-גוף של 64%, המגיע עם זכוכית מעוגלת (2.5D) מסוג לא ידוע.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

המסך הגדול של ה-Honor Band 6 הוא המאפיין הבולט ביותר שלה, אך גם זה שגורם לשאול את השאלה “מתי רצועת כושר היא אינה רצועת כושר אלא שעון” – במיוחד כאשר סקרנו בעבר שעונים חכמים עם מסכים קטנים יותר ממנה. השימוש בתצוגת AMOLED גורמת למסך להיראות טוב גם בשמש (אבל לא ישירה), זאת אף שהמסך נראה פחות ברור בצילומים שלו, במיוחד מאחר והמצלמה מזהה ומסוגלת לתפוס את רענון המסך עצמו.

מסך Honor Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

גוף הרצועה עשוי פלסטיק שחור קל משקל בגימור מבריק יחסית, כאשר משקל הרצועה עומד על 18 גרם בלבד, והרצועה מגיעה עם עמידות למים לעומק של עד 50 מטרים. בצד הימני ניתן למצוא את הכפתור הפיזי הבודד של הרצועה, המגיע עם פס צבע אדום בחלק הפנימי, כאשר בצד השני ניתן למצוא את שם מותג ה-HONOR מוטבע בגוף הרצועה.

בחלקה האחורי ניתן לראות צמד פינים המשמשים לחיבור כבל הטעינה המגנטי המצורף, כאשר מתחתיו אפשר לראות את חיישן ה-TruSeen 4.0 של הרצועה, המציע בנוסף למדידת דופק גם מדידת רווית חמצן. בעוד שהרצועה שמגיעה עם ה-Honor Band 6 נוחה לשימוש, היא מגיעה עם אותו חיסרון שהופיע בדגמים קודמים בסדרה והוא שימוש ברצועה לא סטנדרטית, שלא תהיה פשוטה להחלפה עם ההיצע הקיים בשוק.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – AMOLED בגודל 1.47 אינץ’ ורזולוציית 194×368.
 • רצועה – לא סטנדרטית.
 • חיישנים – מדידת דופק, סטורציית חמצן בדם SpO2, שינה, צעדים.
 • מעקב ספורט – ריצה בחוץ, ריצה על הליכון, הליכה בחוץ, רכיבה על אופניים בחוץ,רכיבה על אופני כושר, אימון חופשי, שחיה בבריכה, מכונת חתירה, מכשיר אליפטי, הליכה בפנים.
 • סוללה – 180mah ל-10~14 ימי שימוש לפי היצרן.
 • עמידות – עמידות למים בתקן 5ATM (עומק 50 מטר).
 • גודל – 43×25.4×11.45 מ”מ.
 • משקל – כ~18 גרם.
רצועת ואריזת ה-Honor Band 6 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק – Honor Band 6

השימוש ברצועת ה-Honor Band פשוט ונוח למדי, כאשר בדומה לרצועות כושר אחרות הוא מבוסס על בעיקר על מחוות:

 • הסטה לימין או שמאל מהמסך הראשי תעבור על ה”ווידג’טים” השונים, תצוגות מידע מהירות הכוללות דופק, מזג אוויר, שליטה על מדיה, תשלום Alipay (בגרסה הסינית) וסיכום פעילות יומי.
 • הסטה מעלה מהמסך הראשי תעביר אותנו לתצוגת ההתראות מהמכשיר הסלולרי עם אפשרות לפתוח את ההתראות לתצוגה מלאה, כאן גם אפשר לראות את התמיכה בשפה העברית ברצועה עצמה.
 • הסטה מטה מהמסך הראשי תעביר אותנו להגדרות מהירות המאפשרות להפעיל מצב “לא להפריע”, הפעלת תצוגה קבועה על המסך ל-X דקות, הפעלת “מצא את הטלפון” הגורם לטלפון לצלצל, שעון מעורר ולבסוף כפתור גדול לגישה להגדרות המלאות.

חיסרון קל שקיים במסך ההגדרות המהירות הוא החוסר באפשרות לשנות את עוצמת התאורה של המסך, עם 5 דרגות תאורה שונות המסך בהיר במיוחד בלילה עד לרמה של חוסר נעימות בהפעלה שלו בסביבה חשוכה, הדרך היחידה לשנות את התאורה היא דרך ההגדרות המלאות שלו.

הכפתור הבודד של ה-Honor Band 6 בחלקו הימני משמש ככפתור הכיבוי וההדלקה של הרצועה, כמו גם ככפתור התפריט וחזור שלה. לחיצה על הכפתור מכל מסך תחזיר אותנו אחורה, כשבמסך הראשי לחיצה על הכפתור תפתח את תפריט האפשרויות המלא של הרצועה, הכולל בין השאר: התחלת פעילות כושר, היסטוריית פעילויות כושר, מדידת דופק, מדידת רווית חמצן בדם, היסטוריית שינה, היסטוריית פעילות, מדידת סטרס, תרגילי נשימה, סטופר, טיימר, שעון מעורר, פנס, מצא את הטלפון והגדרות.

הממשק נוח ופשוט לשימוש גם אם הוא מופיע בשפה האנגלית בלבד, כשהדבר היחיד שצריך להתרגל אליו בשעון החדש הוא החוסר בכפתור “מגע” קדמי שהיה זמין בדגם הקודם ובדגמים דוגמת ה-Mi Band 5 המתחרה של שיאומי. כפתור המגע מאפשר את הדלקת המסך בצורה ידנית כאשר השעון לא מזהה את פעולת הרמת היד או במצבים בהם פשוט רוצים להפעיל את המסך מבלי להרים את היד מעלה, דבר שאפשר לבצע עם הכפתור הצידי, אך מדובר יותר בהרגל שלי מאשר בבעיה ממשית.

טעינה וחיי סוללה – Honor Band 6

כמו בכל מוצר לביש אחר, אחד הדברים החשובים ביותר ברצועה הוא פרק הזמן בו ניתן להשתמש בה בין טעינה לטעינה. במקרה של ה-Honor Band 6, שמגיע עם סוללת 180mAh, החברה מצהירה על זמן שימוש של 10~14 ימים בהתאם לשימוש, ומבדיקה שלי הרצועה אכן מצליחה להגיע לכ~14 ימי שימוש ללא בעיות מרובות.

הטעינה מבוצעת באמצעות כבל מגנטי פשוט המגיע כחלק מהערכה של הרצועה, כאשר החברה זונחת את הצורך במחבר יעודי המתלבש על הרצועה עצמה. לטענת Honor, טעינה של 5 דקות מספיקה לשימוש של כיומיים, דבר שלא נבדק בסקירה.

מצב סוללת הרצועה – אפליקציית Huawei Health‏

אפליקציית “בריאות” / Huawei Health‏

בדומה לרצועת ה-Honor Band 5 הקודמת, גם הדגם החדש ממשיך להשתמש באפליקציית ה”בריאות” או Huawei Health‏ (אנדרואיד/iOS) של וואווי המגיעה בשפה עברית מלאה. מאחר ואין שינויים גדולים באפליקציה נעבור עליה בקצרה בלבד, כאשר היא מחולקת ל-4 מסכים עיקריים:

 • בריאות – המסך הראשי המציג את כמות הצעדים, דופק, שינה, מתח, רווית חמצן בדם ועוד נתונים בתצוגה מהירה עם אפשרות לתצוגה מורחבת בלחיצה עליהם.
 • התעמלות – מסך המאפשר להתחיל מעקב אחר פעילות כושר ישירות מהאפליקציה ולא מהרצועה עצמה, כאשר במידה והמכשיר הסלולרי נמצא בקרבת רצועת הכושר במהלך פעילות, העא תוכל להשתמש במיקום ה-GPS שלו.
 • התקנים – מסך ההתקנים המחוברים לאפליקציה, המאפשר גישה להגדרות המורחבות של הרצועה עצמה.
 • אני – מסך הגדרות כללי לאפליקציה ולפרופיל של המשתמש.

בחירה בכל אחת מהתצוגות במסך הראשי של השעון באפליקציה מאפשרת תצוגה מורחבת של הצעדים, שינה, דופק, רווית חמצן ופעילות כושר, עם תצוגה של היסטוריית המדידות השונות, בדומה לאפשרויות הרגילות באפליקציות השעונים החכמים השונים. ממסך ההתקנים ניתן להגיע למסך ההגדרות המלא של רצועת ה-Honor Band 6.

תצוגות שעון – Honor Band 6

כמו בשעונים ורצועות כושר אחרות, אחד הפיצ’רים החשובים הוא יכולת התאמת תצוגת השעון הראשית. במקרה של ה-Honor Band 6, לחיצה ארוכה על המסך הראשי מאפשרת לקפוץ ישירות לאפשרויות תצוגות השעון המובנות בו, עם 9 תצוגות שעון שונות.

אפשרות נוספת להחלפת תצוגות השעון היא דרך תפריט ההגדרות היעודי באפליקציית ה”בריאות” של וואווי. בעוד שהחברה טוענת למעל 100 תצוגות שעון, בפועל יש לא מעט, אך פחות מ-100, למרות שסביר להניח שהחברה תוסיף תצוגות שעון נוספות בהמשך.

אופציה נוחה מאוד היא האפשרות ליצור תצוגת שעון מותאמת אישית עם תמונה מהמכשיר הסלולרי, אם כי היא תהיה מוגבלת לתצוגת השעה בלבד, ללא מידע נוסף על תצוגת השעון עצמה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Honor Band 6

רצועת ה-Honor Band 6 מגיעה כשידרוג משמעותי במיוחד לעומת הדגם הקודם, כאשר אי אפשר שלא להתפעל ממסך ה-AMOLED בגודל 1.47 אינץ’ שהחברה הצליחה לשלב ברצועת כושר זולה יחסית, ההופך אותה לעדיפה בהרבה על לא מעט מהמתחרים, בהם ה-Mi Band 5 של שיאומי שמגיע עם מסך קטן בהרבה ממנה.

בעוד שיש כמה נקודות שניתן לשפר וסביר להניח שישופרו בהמשך, כמו חוסר בשליטה בבהירות המסך מתפריט ההגדרות המהירות, הרצועה עצמה מצליחה לספק פתרון נוח ושימושי לקבלת התראות מהמכשיר הסלולרי ומעקב אחר הפעילות היומית, הדופק והשינה, כאשר המשקל הנמוך שלה גורם לה להיות לא מורגשת על היד ביום יום.

עם תג מחיר נמוך, מסך גדול ותמיכה מובנה בקבלת התראות בעברית, ה-Honor Band 6 יכול להיות מוגדר כלהיט בטוח עבור המשתמש הישראלי, כאשר החיסרון היחיד של חוסר בממשק מלא בעברית הוא פחות קריטי לשימוש רגיל.

רצועת ה-Honor Band 6 זמינה למכירה במחיר של החל מכ-39 דולר באליאקספרס.

רצועת ה-Honor Band 6 מול ה-Mi Band 5 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מה אהבנו?

 • מסך AMOLED ענק!
 • תמיכה בהתראות בעברית ברצועה.
 • עברית מלאה באפליקציה לטלפון.
 • מדידת רווית חמצן בדם.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עמידות למים בתקן 5ATM.
 • אפשרות לתצוגת שעון מותאמת אישית.
 • NFC (לא רלוונטי מחוץ לסין).
 • מחיר.

ומה לא?

 • אין עברית מלאה בממשק הרצועה.
 • זקוק לשיפורים קטנים בממשק.
 • ללא GPS מובנה.
 • רצועה לא סטנדרטית.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים