מיקרוסופט רושמת עליה חדה בהכנסות ה-Xbox הודות לקונסולות החדשות

Xbox Series S ו-Xbox Series X (תמונה: Microsoft) Xbox Series S ו-Xbox Series X (תמונה: Microsoft)

מיקרוסופט פירסמה במהלך הלילה (ד’, 27.1) את תוצאותיה הכספיות המסכמות את הרבעון האחרון של 2020, ובהן חשפה את ההשפעה של השקת קונסולות הדור הבא Xbox Series X ו-Xbox Series S, שהובילו את ההכנסות של חטיבת ה-Xbox ממכירות הקונסולות לצמיחה של 86% משנה לשנה.

את הרבעון הרביעי של 2020 סיכמה חטיבת ה-Xbox של מיקרוסופט עם עליה של 40% או 998 מיליון דולר משנה לשנה בהכנסות משירותים ותוכנה, כאשר הקונסולות החדשות, שהושקו רק ב-10 בנובמבר ברחבי העולם, הובילו לעליה החדה ביותר במכירות הקונסולות, זו עמדה על 86%. במיקרוסופט לא מציינים כמה קונסולות מהדור החדש נמכרו בפועל, כאשר הערכותיה של חברת המחקר Statista עומדות על כ-3.3 מיליון יחידות מאז ההשקה ועד תום שנת 2020.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

העליה במכירות ה-Xbox תרמה גם לעליה של חטיבת המשחקים כולה, זו רשמה צמיחה של 51% או 1.7 מיליארד דולר בהכנסות משנה לשנה, כשהיא מהווה את מרבית העליה של חטיבת המחשוב האישי כולה, אשר הסתכמה ב-1.9 מיליארד דולר במהלך הרבעון הרביעי של 2020. יתר העליה נזקף לזכות מכירות מוצרי ה-Surface, שעלו ב-3% או 69 מיליון דולר משנה לשנה ולעליה של 2% או 123 מיליון דולר בהכנסות של מיקרוסופט ממכירות רשיונות למערכת ההפעלה Windows. הרווח התפעולי של חטיבת המחשוב האישי הסתכם במיליארד דולר, עליה של 25% משנה לשנה.

סך ההכנסות של מיקרוסופט ברבעון הרביעי עמדו על 43.1 מיליארד דולר, עליה של 17% משנה לשנה, כאשר הרווח התפעולי צמח ב-29% והסתכם ב-17.9 מיליארד דולר. הצמיחה הגדולה ביותר הגיעה מתחום הענן (Azure), זה רשם עליה של 23% בהכנסות משנה לשנה, עם נתון של 14.6 מיליארד דולר, בעוד חטיבת המוצרים הביתיים (Xbox, Surface, Windows) רשמה עליה של 14% משנה לשנה עם נתון של 15.1 מיליארד דולר וחטיבת המוצרים העסקיים (Office, LinkedIN) צמחה ב-13% עם נתון של 13.4 מיליארד דולר.

לדוחות המלאים

השוואת מפרטים