הוכרזה: Microsoft Mesh – פלטפורמת מציאות מעורבת לחיבור וירטואלי בין אנשים

מיקרוסופט (Microsoft) הכריזה על פלטפורמת ה-Microsoft Mesh, פלטפורמת המציאות המעורבת החדשה של החברה המאפשרת לאנשים ברחבי העולם להתחבר לעולם וירטואלי משותף או כחלק מהמציאות סביבם ולבצע מפגשים לא רק בשיחות וידאו, אלא בתור חוויה אינטראקטיבית עם הקרנות של המשתמשים המבוססות על המראה שלהם או אווטרים מונפשים. החברה אף הדגימה את משחק המציאות הרבודה Pokemon Go כחלק מהמצגת שלה.

הדרך הקלה ביותר לתאר את Microsoft Mesh היא לחשוב עליה כעל שילוב בין פלטפורמת ה-Microsoft Teams של החברה ומשחק מרובה משתתפים MMORPG (ר"ת Massively Multiplayer Online Role Playing Game), עם שילוב של מציאות מדומה (VR) ומציאות רבודה (AR), או כפי שמיקרוסופט קוראת לה – מציאות מעורבת MR (ר"ת Mixed reality).

היא מאפשרת למשתתפים להיות שותפים בעולם הוירטואלי בתור הדמויות המייצגות אותם וגם לראות את המשתתפים כחלק מהמציאות סביבם. בעוד שרובנו התרגלנו למציאות של עבודה מרחוק עם מפגשים בשיחות וידאו מרובות משתתפים, החזון של מיקרוסופט הולך לשלב הבא, מפגשים וירטואליים מרובי משתתפים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

פלטפורמת ה-Mesh החדשה של מיקרוסופט אינה מוגבלת לשימוש במשקפי ה-HoloLens 2 של החברה בלבד, אלא מאפשרת שימוש בכל סט משקפי מציאות מדומה תואם, כמו גם בטאבלטים, מכשירים סלולריים ומחשבים. בעוד שהחוויה הטובה ביותר תגיע על ידי שימוש במשקפי מציאות מדומה, משתמשים יוכלו להצטרף למפגשים וירטואליים ב-Mesh באמצעות כל פלטפורמה הזמינה להם, כאשר החברה מקווה למשוך מפתחים לפלטפורמה על מנת לייצר כלים חדשים לעבודה משותפת במציאות המדומה אותה היא יצרה.

כחלק מהמצגת שלה על פלטפורמת ה-Mesh, הדגימה מיקרוסופט בשיתוף חברת Niantic כיצד נראית המציאות עם משקפי ה-Hololens יחד עם דמויות ממשחק ה-AR הפופולרי Pokemon Go. ניתן לראות את הפוקימונים מסתובבים בפארק בו נמצא המנחה של הסרטון, שאף שולט באלמנטים שונים במשחק דרך תפריטים המוצגים במציאות רבודה. במיקרוסופט הדגישו כי מדובר בהוכחת היתכנות לאפשרויות שיגיעו בעתיד בלבד, ולא במשחק שיגיע בקרוב למשתמשי הקצה.

פלטפורמת ה-Microsoft Mesh החדשה היא סנונית ראשונה בתחום שצפוי להתפתח בעתיד יחד עם תחום המציאות המדומה והרבודה, כאשר משתמשים יוכלו לנצל את הטכנולוגיה על מנת לקיים מפגשים וירטואליים הרבה יותר פתוחים וגמישים מאשר שיחות וידאו מרובות משתתפים הזמינות כיום. כל מה שנותר לראות הוא כיצד השוק יגיב לפלטפורמה החדשה והאם היא תצליח לצמוח ולהתפתח בעתיד.

פלטפורמת המציאות המעורבת Microsoft Mesh (מקור מיקרוסופט)

מקורות
microsoft
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות