דיווח: אפל תשיק דגמי iPad Pro עם מעבדים חדשים ומסך Mini LED באפריל

iPad Pro 2020 (תמונה: Apple) iPad Pro 2020 (תמונה: Apple)

אפל מתכננת להשיק דגמים חדשים בסדרת האייפד פרו (iPad Pro) שלה כבר באפריל 2021, כך עולה מדיווח של מארק גורמן מבלומברג, לפיו תציע החברה עדכון משמעותי בצד המעבדים, מסך Mini LED חדש וחיבור Thunderbolt.

גורמן מציין כי השינוי הגדול ביותר יגיע בצד המעבד, כשלפי דבריו אפל מתכננת לשלב בדגמי ה-iPad Pro 11 וה-iPad Pro 12.9 לשנת 2021 מעבד שיציג ביצועים התואמים יותר את אלו של שבב ה-Apple M1 ששולב במחשבי המקבוק והמק מיני של החברה. שמו של השבב החדש עדיין לא ידוע בשלב זה ויש לזכור כי בשונה מתחום המחשבים, אפל השתמשה בשבבי עיבוד מבוססי ARM בפיתוח עצמי בדגמי האייפד והאייפון שלה מזה שנים, כשדגמי ה-iPad Pro משנת 2020 השתמשו בשבב ה-A12Z Bionic.

על פי הדיווח, אפל תשמור על עיצוב דגמי האייפד פרו שהוצג בשנה שעברה גם עבור דגמי ה-11 אינץ’ וה-12.9 אינץ’ שיוצגו ב-2021, כאשר אחד מהדגמים, ככל הנראה הגדול מבין השניים, עשוי להגיע עם מסך Mini LED חדש שיחליף את מסך ה-LED שהיה זמין עד כה בסדרת האייפד פרו.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לכך מוסיף גורמן כי אפל צפויה להחליף את חיבור ה-USB-C הקיים בחיבור Thunderbolt, גם זה יהיה מבוסס USB-C, אך יאפשר תמיכה רחבה יותר בחיבור למוצרים חיצוניים כמו מסכים, כוננים חיצוניים ועוד. במידה ומדובר בחיבור ה-Thunderbolt 4 שהוצג ביולי 2020, יוכלו משתמשי ה-iPad Pro 2021 לקבל קצבי תעבורה של עד 40 גיגה-ביט בשנייה ולחבר אליו זוג מסכי 4K או מסך 8K חיצוניים.

עדכונים לסדרת האייפד צפויים להגיע בהמשך השנה גם עבור דגמים נוספים, כך על פי הדיווח, כאשר אפל צפויה להשיק מכשיר אייפד מיני חדש בעל מסך גדול יותר מ-7.9 אינץ’ ורענון לסדרת האייפד הרגילה, באמצעותה תוכל להציע את האייפד גם במחירים זולים יותר עבור סטודנטים.

חטיבת האייפד הפכה משמעותית למדי עבור אפל בשנה שעברה, והציגה צמיחה מרשימה ברבעון האחרון של השנה, בו רשמה החברה עליה של כ-41% בהכנסות, אלו הסתכמו בכ-8.4 מיליארד דולר.

השוואת מפרטים