הוכרז: ThunderBolt 4 – דור חדש לתקן העברת הנתונים שפותח באינטל ישראל

Thunderbolt 4 (מקור אינטל)

חברת אינטל (intel) חשפה היום (ד’, 8.7) את ה-Thunderbolt 4, תקן העברת הנתונים המעודכן של אינטל המגיע עם קצב העברת נתונים של עד 40Gb/s התומך בנוסף בתקן ה-USB 4 העדכני. תמיכה בתקן ה-Thunderbolt 4 החדש תגיע לראשונה בניידי ה-Tiger Lake שיוכרזו בחודשים הקרובים שיהיו גם הראשונים בעולם לתמוך בתקן ה-USB 4.

תקן ה-Thunderbolt 4 החדש פותח ברובו במעבדות אינטל בישראל בדומה ל-Thunderbolt 3 הקודם, כאשר הוא תומך במהירות העברת נתונים של 40Gb/s בדומה לו, אך מגיע עם רף דרישות מינימום גבוה יותר לעמידה בתקן, אשר כולל:

  1. תמיכה בתצוגת וידאו בשני מסכי 4K או מסך 8K בודד.
  2. העברת נתונים PCIe במהירות 32Gb/s עם עד 3GB/s.
  3. תמיכה בתחנות עגינה ואביזרים עם ארבעה חיבורי Thunderbolt 4.
  4. תמיכה בכבלי Thunderbolt 4 באורך של עד 2 מטר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

יתרון נוסף ל-Thunderbolt 4 מגיע בדמות התאימות לתקן ה-USB 4 העדכני של ארגון ה-USB-IF, המתבסס על גרסה פתוחה של תקן ה-Thunderbolt 3 הקודם שנתרם על ידי אינטל לארגון, מה שהופך מכשירים העומדים בתקן ה-Thunderbolt 4 להתקנים אוניברסליים בשלל תקני ה-USB בהם ה-USB 3.2, USB3/DP וכאמור ה-USB 4 העדכני.

צוות פיתוח Thunderbolt באינטל ישראל (מקור אינטל)

יהונדב משה, מנהל פיתוח Thunderbolt בישראל, מסר:

אינטל מכריזה היום על קו המוצרים של Thunderbolt 4, טכנולוגיה אשר מבוססת על Thunderbolt 3 ותאימות לפרוטוקול USB 4. פרוטוקול USB 4 הוא הדור החדש של פרוטוקולי USB המבוסס ברובו על טכנולוגיית Thunderbolt 3, ונתרם לתעשייה על ידי אינטל כחלק מתקן USB. ה-Thunderbolt 4 יכול לעבוד עם כל מי שמתממשק בפרוטוקול  USB 4 לאו דווקא מחשבים מבוססי סיליקון של אינטל. כבל אחד ופשוט שמחובר לתחנת עגינה ייתן טעינה של המחשב, תצוגת 4K, העברת מידע בקצב מהיר והכל מהכבל היחיד והפשוט. בנוסף צרכנים יוכלו לחבר שני מסכים 4k ללא איבוד רזולוציה.

תקן ה-Thunderbolt 4 החדש מגביה עוד יותר את רף הביצועים והיכולות להם משתמשים יכולים לצפות מכבל USB-C בודד, כאשר הכבל יאפשר חיבורים התקנים מרובים, תצוגות מרובות, וכל זאת תוך כדי תמיכה בטעינה של מכשירים, בהם מחשבים ניידים שיכולים להשתמש בתקן על מנת לטעון את עצמם תוך כדי הזרמת מידע ותצוגה להתקנים המחוברים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים