סוני מציגה את הדור הבא של בקרי ה-VR לפלייסטיישן 5

בקר ה-VR החדש של סוני לפליסטיישן (מקור סוני)

סוני (Sony) הציגה את בקר המציאות המדומה (VR) הבא שלה עבור קונסולת הפלייסטיישן 5, בקר אשר זונח את עיצוב ה-PlayStation Move ומגיע בעיצוב הדומה יותר לבקרי מציאות מדומה אחרים הקיימים בשוק, עם הבדל ויזואלי ניכר בדמות “מגני היד” העגולים, שמגיעים כחלק מהעיצוב העגול הכללי של הבקר, בנוסף לפיצ’רים הלקוחים מבקר ה-DualSense של הפלייסטיישן.

סוני השיקה את קונסולת ה-PlayStation 5 שלה לקראת סוף 2020, אך הפתרון היחיד של החברה בתחום המציאות המדומה מגיע בדמות ה-PlayStation VR שהושק ב-2016, יחד עם בקר ה-PlayStation Move הישן של החברה המגיע בדמות “מקל” עם כדור צבעוני בקצה שלו, עיצוב הרחוק שנות אור מבקרי ה-VR המודרניים דוגמת אלו של ה-Oculus Quest 2 אותו גם סקרנו באתר.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בקר ה-VR החדש של סוני לפליסטיישן (מקור סוני)
בקר ה-VR החדש של סוני לפליסטיישן (מקור סוני)

בקרי ה-VR החדשים של סוני מגיעים בעיצוב ארגונומי בהרבה מהדור הקודם, לאחיזה נוחה יותר, כאשר התיאור הפשוט ביותר לעיצוב שלהם הוא צורת כדור שרוקנה וחוברה לבקר פיזי. הבקרים משתמשים בהדקים “מסתגלים” (Adaptive triggers), בדומה לבקר ה-DualSense של ה-PS5, המאפשרים תחושת “מתח” בסחיטה שלהם. הם מגיעים עם זיהוי מגע של אצבעות ויכולת מעקב במרחב בעבור משקפי ה-VR של החברה.

בעוד שסוני הציגה את בקרי ה-VR החדשים, החברה עדיין לא הציגה את הדור הבא של משקפי ה-VR שצפויים להגיע איתם, כאשר נכון לרגע זה אין צפי השקה או מחיר לבקרים ולמשקפי ה-VR הבאים של החברה.

העיצוב החדש של בקרי ה-VR של סוני רומז כי החברה תנסה להגביר את הנוכחות שלה בשוק המציאות המדומה, שוק הנשלט כיוםברובו על ידי פייסבוק עם מותג ה-Oculus שלה. כל מה שנשאר לעשות הוא לחכות להכרזה הבאה של סוני שצפויה להציג את המשקפיים הבאים של החברה והיכולות אותן היא שילבה בהם.

השוואת מפרטים