האם אנו עתידים לראות בקרוב טאבלט Windows 8 תוצרת נוקיה?

חברת נוקיה מצמצמת אט אט את הפער הגדול שנוצר עקב התגובה המאוחרת שלה לעולם הניידות החדש. אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שנוקיה ביצעה לא מזמן היה ההכרזה על מכשירי Lumia שעתידים להיות החלוצים של החברה הפינית המתחדשת בזירת הסמארטפונים. המכשירים החדשים עוררו תגובות רבות נוכח העבודה שהם היו הפרי הראשון שהניב שיתוף הפעולה בין נוקיה ומיקרוספוט.

כעת נותרה זירה אחת אליה נוקיה טרם הצליחה או ניסתה לחדור – מחשבי הלוח, או בשפה המדוברת – טאבלטים. עד עתה נוקיה נמנעה ככל שניתן מלדבר בכלל על טאבלטים, זאת ככל הנראה בעקבות המסקנה שהסיקה לאחרונה מעולם הסמארטפונים – אם אין לך מוצר טוב להראות, אולי עדיף שלא תראה כלום. כעת מסתמן כי נוקיה מרגישה מוכנה לקום מהספסל ולהכנס למשחק במגרש של הגדולים. סטיבן אלופ מנכ”ל נוקיה העניק ראיון לסוכנות הידיעות בלומברג בו בין היתר הוא הציג את שאיפותיה של נוקיה להתפשט גם בשוק האמריקאי, אך הידיעה המרעישה הייתה כאשר אלופ רמז כי נוקיה שוקדת על טאבלט שיריץ את מערכת ההפעלה Windows 8. “ישנה הזדמנות חדשה בתחום הטאבלטים, אנחנו רואים הזדמנות שללא ספק תשנה את הדינמיקה [בעולם הטאבלטים]”. אלופ הוסיף ותיאר את מערכת ההפעלה Windows 8 כגרסה מלאה ושלמה של Windows Phone, מה שמרמז על שימוש במערכת ההפעלה הזאת בטאבלט עתידי של החברה.

השמועות על טאבלט מבית נוקיה הן לא דבר חדש, כבר בחודש אפריל נפוצו שמועות לפיהן נוקיה עובדת על טאבלט חדש, אך גם אלה נגנזו מהר. מצד שני, יצא לנו לשמוע כבר על לפחות טאבלט אחד של סמסונג המריץ את מערכת ההפעלה Windows 8, וגם עלתה השערה ש-HTC עובדת על טאבלט Windows 8 עתידי. אנו מקווים כי שיתוף הפעולה בין שתי הענקיות יגיע גם לתחום הטאבלטים, כי אין ספק שבתחום הסמארטפונים הם צועדים (בצעדים קטנים בינתיים) לכיוון טוב מאוד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים