הוכרז: NVIDIA DRIVE Atlan – הדור הבא של מערכות השבבים לרכבים האוטונומיים

NVIDIA DRIVE Orin (מקור אנבידיה)

בכנס ה-GTC 2021 (ר”ת GPU Technology Conference) שנפתח היום (ב’, 12.4) חשפה אנבידיה את DRIVE Atlan, הדור הבא של מערכות השבבים לתחום הרכבים החכמים והאוטונומיים, שיציע ביצועים הדומים לאלו של מרכזי נתונים וצפוי להיות זמין ליצרני הרכב במהלך 2025. בנוסף לכך, החברה הציגה את ההתקדמות של Jarvis, פלטפורמת השיחה האינטראקטיבית מבוססת הבינה המלאכותית שלה.

בזמן שטכנולוגיית ה-NVIDIA DRIVE Orin עליה הכריזה החברה במהלך 2019 מתחילה להיכנס לשוק כיום, עם צפי זמינות ברכבים במהלך 2022, אנבידיה מסתכלת כבר עכשיו אל העתיד עם ה-NVIDIA DRIVE Atlan, הדור הבא של המערכות על שבב שיציע ביצועים של 1000TOPS, כמעט פי 4 מ-Orion הנוכחי, המציע ביצועים של 254TOPS.

שבב ה-Atlan הבא של אנבידיה צפוי לשלב את כלל הטכנולוגיות של החברה במעטפת אחת, עם שימוש במעבד (CPU) המבוסס על Grace Next, הדור הבא של מעבד ה-Grace שהוכרז ב-GTC 2021, יחד עם מעבד גרפי (GPU) המבוסס על טכנולוגיית ה-Ampere Next, הדור הבא של ארכיטקטורת ה-Ampere, ומעבד נתונים יעודי (DPU) מבוסס ה-BlueField של החברה. כמו שניתן להבין, מדובר על שילוב משמעותי במיוחד של שבבי ה-CPU, GPU ו-DPU של אנבידיה המעניקים לשבב החדש “ביצועים של מרכז נתונים” ברכב.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

NVIDIA DRIVE Atlan (מקור אנבידיה)

ג’נסן וואנג, מנכ”ל ומייסד אנבידיה, אמר:

ענף התחבורה צריך פלטפורמת מחשוב עליה הוא יכול לסמוך למשך עשרות שנים. ההשקעה בתוכנה הינה גדולה במיוחד מכדי לחזור עליה בכל רכב . NVIDIA DRIVE היא פלטפורמת מחשוב ה-AI וה-AV המתקדמת ביותר, עם תוכנה גלובלית אקו-סיסטם מפתחים עשיר, ויכולת התאמת ארכיטקטורה לדורות. היום, אנו מכריזים על הרחבת מפת הדרכים שלנו. שבב ה-DRIVE Atlan הוא פלא טכנולוגי של ממש, המכיל בתוכו את כל יכולותיה של NVIDIA בתחומי הבינה המלאכותית, רכב, רובוטיקה, בטיחות ו-BlueField על מנת לספק ציי רכב אוטונומי בטוחים.

Jarvis Interactive Conversational AI

בנוסף לשבב ה-Atlan החדש, אנבידה הציגה את ה”דור החדש” של Jarvis, פלטפורמה המאפשרת ליצור שירותי שיחה אינטראקטיביים מבוססי בינה מלאכותית. בגרסה החדשה שלו, Jarvis מציע יכולת זיהוי דיבור אוטומטית ברמה גבוהה במיוחד של 90%, עם תרגום בזמן אמת מאנגלית ל-5 שפות בשלב הנוכחי, בהן ספרדית, רוסית, יפנית, צרפתית וגרמנית, כאשר החברה מתכננת להוסיף שפות נוספות בהמשך.

טכנולוגיית ה-Jarvis מציעה לא רק יכולת הבנה ותרגום של שיחות, אלא גם ניהול שיחות עם שליטה טובה יותר על הקול של Jarvis על מנת להפוך אותו לפחות “רובוטי”.

צ’אט בוט מבוסס Jarvis (מקור אנבידיה)

השוואת מפרטים