מכירות הטאבלטים בעולם זינקו ברבעון הראשון של 2021

טאבלט iPad 10.2 2020 דור 8 (מקור אפל) טאבלט iPad 10.2 2020 דור 8 (מקור אפל)

הטאבלטים חוזרים לככב ברשימת המוצרים הפופולריים בשוק המכשירים הניידים ולפי סקר IDC האחרון לסיכום הרבעון הראשון של השנה, צמחו משלוחי הטאבלטים בעולם בכ-55%, כאשר כמעט כל אחת מהחברות הגדולות העוסקות בתחום הציגה גידול דו-ספרתי ואף תלת ספרתי בכמות המשלוחים משנה לשנה.

אפל עומדת בראש הרשימה הזו עם טאבלטי האייפד שלה, נתון שאינו מפתיע במיוחד לאור פרסום התוצאות של חטיבת האייפד לרבעון הראשון בשבוע שעבר. אפל פירסמה כי חטיבת האייפד רשמה עליה של כ-79% בהכנסות משנה לשנה, עם מכירות של כ-7.8 מיליארד דולר, וב-IDC מעידים על כמות משלוחים של 12.7 מיליון יחידות ברבעון, צמיחה שנתית של 64.3% משנה לשנה, מה שמאפשר לחברה לאחוז בנתח שוק העולה על 30 אחוזים.

על רקע הצמיחה המרשימה הכריזה אפל לאחרונה על מכשירי אייפד פרו ראשונים שישתמשו בשבב ה-Apple M1 של החברה, את זה מצאנו עד כה רק במחשבי המק שלה. השבב החדש צפוי להציג ביצועים גבוהים אם נסתמך על הביצועים שהציג השבב במחשב ה-Mac Mini, אך עדיין מוקדם להעיד האם שילובו של השבב החדש באייפד פרו יוביל גם לעליה נוספת במכירות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

סמסונג, שממוקמת במקום השני עם כמות משלוחים של 8 מיליון יחידות, ככל הנראה זכתה לצמיחה של כ-60% משנה לשנה הודות להשקה מוצלחת של סדרת טאבלטי ה-Galaxy Tab S7. החברה אוחזת בנתח שוק של 20% נכון לנתוני IDC לרבעון הראשון של 2021, אך היא לא החברה בעלת הצמיחה הגבוהה ביותר בתחום.

לנובו ואמזון אמנם לא מגיעות לנתוני המשלוחים הכמותיים שמציגות שתי החברות הראשונות ברשימה, אך הגידול השנתי שלהן מרשים הרבה יותר. שתי החברות מציגות כמות משלוחים שנעה בין 3.5-4 מיליון יחידות והציגו גידול של כ-140% משנה לשנה, זאת בעוד וואווי מצליחה להיאחז במקום החמישי ברשימה עם צמיחה שטוחה, ואף ירידה בכמות המשלוחים משנה לשנה כאשר לוקחים בחשבון את המשלוחים של חטיבת הונור (Honor), שכבר הספיקה לצאת מידיה של החברה.

סקר טאבלטים, רבעון 1/2021
מקור: IDC

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים