מחשב נייד Surface Neo (מקור מיקרוסופט)

מיקרוסופט מקפיאה את פיתוח מערכת ה-Windows 10X

מיקרוסופט (Microsoft) החליטה להקפיא ואף אולי לעצור לגמרי את פיתוח מערכת ההפעלה Windows 10X, גרסה רזה וקלה יותר של ווינדוס 10, כך לפי דיווח חדש של Petri. לפי המידע החדש, המערכת שהשקתה כבר נדחתה בעבר עוברת ל”הקפאה” על מנת להשקיע את משאבי החברה בגרסת הווינדוס 10 הרגילה.

מיקרוסופט הזכירה לראשונה את מערכת ה-Windows 10X עם ההכרזה על מחשב ה-Surface Neo המתקפל, שהוכרז יחד עם מערכת ההפעלה ווינדוס 10 בגרסתה הרגילה, אך היה צפוי לעבור ולהשתמש ב-Windows 10X בהמשך. המערכת החדשה של מיקרוסופט נועדה להיות רזה ומהירה יותר מגרסת הווינדוס 10 הרגילה ואף להוות מתחרה פוטנציאלי למערכת ה-Chrome OS של גוגל. החברה אף הציגה ערכת פיתוח יעודית למפתחים בתחילת 2020 עם דגש גדול על יכולות המערכת החדשה עבור מערכות מחשב בעלות שני מסכים.

בעוד שהמערכת החדשה הייתה אמורה לצאת כבר במהלך 2020, מיקרוסופט דחתה רשמית את ההשקה שלה ל-2021, השקה שצפויה להידחות שוב או אף להתבטל לפי המידע החדש. הסיבה העיקרית לכך היא ההחלטה של מיקרוסופט להשקיע משאבים בשיפור ווינדוס 10, הנחשבת לאחד המוצרים הגדולים והמכניסים ביותר של החברה. על ההחלטה הזו ככל הנראה נוכל ללמוד באופן רשמי במהלך כנס המפתחים Microsoft Build 2021 שיחל בעוד כשבועיים, ב-25.5.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אמולטור ווינדוס 10x (מקור windows)

ההחלטה על הקפאת הפיתוח של ה-Windows 10X מגיעה בצל פרויקט Sun Valley של מיקרוסופט, הצפוי להגיע כאחד מהשינויים הגדולים ביותר בממשק מערכת ההפעלה ווינדוס 10 כחלק מעדכון החורף של החברה שצפוי להגיע במהלך אוקטובר-נובמבר 2021. נותר לראות האם החברה אכן הקפיאה את פיתוח ה-Windows 10X או האם מדובר במוצר ש”נזרק לפח” עוד בטרם הושק רשמית על ידי החברה.

השוואת מפרטים