בקר משחק PS5 (צילום: רונן מנדזיצקי) בקר משחק PS5 (צילום: רונן מנדזיצקי)

בעיות המלאי של ה-PlayStation 5 ימשכו לתוך 2022

מוקדם יותר השנה הבטיח ג’ים ראיין, נשיא ומנכ”ל חטיבת הבידור בסוני, כי בעיות המלאי הקיימות אשר מקשות על הצרכנים ברכישת קונסולת ה-PlayStation 5, עשויות להסתיים כבר במחצית השנייה של השנה הנוכחית, אך כעת מגיעה התייחסות נוספת ממנהל הכספים בחברה, הירוקי טוטוקי (Hiroki Totoki), ולדבריו כנראה שפתרון לבעיית המלאי לא יגיע עד השנה הבאה.

לפי דיווח שהתקבל מבלומברג, נפגש מנהל הכספים עם מספר אנליסטים בשוק ההון על מנת לדון בענייני החברה לאחר פרסום דוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה, שם חשף טוטוקי כי הביקוש הגבוה לקונסולת ה-PS5 עדיין קיים וכי בחברה צופים כי הוא ימשיך גם בשנה הבאה, מה שיוביל להמשך המחסור במלאי אל מול הביקוש הקיים.

על אף הציפיה כי הביקוש ימשיך לעלות על ההיצע, בסוני דווקא נערכו טוב יותר לדרישה במבט קדימה. בחברה מתכננים לייצר קרוב ל-15 מיליון יחידות של קונסולת הפלייסטיישן 5 בשנה הפיסקלית הקרובה שלה, אשר החל באפריל 2021. לשם השוואה, בסוני דיווחו לאחרונה כי מכרו 7.8 מיליון יחידות של הקונסולה מאז ההשקה בנובמבר 2020 ועד ה-31.3.2021.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעיות המלאי של ה-PS5 החלו עוד לפני ההשקה הרשמית של הקונסולה בסוף השנה שעברה, כאשר בסוני הזהירו מראש כי בעקבות משבר הקורונה הכמות הראשונית של הקונסולות שתהא זמינה בזמן ההשקה תהיה מצומצמת. משבר המלאי המשיך כאשר עוד ועוד צרכנים בעולם מחפשים לרכוש את הקונסולה, כשברקע הצטרף גם מחסור גדול בשבבים, שמשפיע על מוצרים בקטגוריות רבות, בהן בין היתר טלפונים, רכבים וגם קונסולות.

בסוני אופטימיים מאוד לגבי הקונסולה גם בעתיד ומצפים כי הביקוש לא יירד גם במבט קדימה. במענה לשאלות האנליסטים על החשש שמא חזרה לשגרה בעולם ויציאה מהבתים תוביל לירידה בביקושים לקונסולה החדשה, ציין מנהל הכספים: “אני לא חושב שהביקוש יצטמצם השנה, ואפילו אם נייצר הרבה יותר יחידות של הפלייסטיישן 5 בשנה הבאה, עדיין לא נוכל לעמוד בביקוש.

השוואת מפרטים